Wigilijne tematy tabu

Przy świątecznym stole Polacy boją się rozmów o polityce, aborcji i zarobkach - wynika z sondażu opisanego we wtorkowym wydaniu Rzeczpospolitej w artykule "Wigilijne tematy tabu".

(fot. gpointstudio / Shutterstock)

"Polacy są wierni tradycji, większość spędza Boże Narodzenie w domu, wśród najbliższych. Jednak niemal 60 proc. obawia się niektórych tematów przy wigilijnym stole – zwłaszcza rozmów o polityce, historii i wrażliwych kwestiach, jak chociażby aborcja" – wynika z sondażu.

Według badania, Wigilię i Boże Narodzenie z najbliższymi w domu spędza blisko 70 proc. ankietowanych, a częściej niż co trzeci świętuje w większym rodzinnym gronie – u dziadków, rodziców czy wujostwa. Tylko 7 proc. świętuje ze znajomymi - wynika z sondażu.

"Blisko 60 proc. badanych przyznało, że stresuje się rozmowami przy wigilijnym stole, bo obawia się niektórych tematów. Więcej niż co piąta osoba twierdzi, że najbardziej boi się rozmów o polityce i historii. W tym pytań i dysput na temat preferencji politycznych i wrażliwych tematów, takich jak aborcja czy LGBT" - opisuje wyniki badania dziennik. (PAP)

ago/ krap/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 secundus

Ja bym jeszcze dołożył pochodzenie świąt.

! Odpowiedz
4 4 bankroll

Ja bym dodał że wy pseudo ateści, racjonaliści czy tam nowocześni antyklerykałowie jesteście niereformowalni w swojej głupocie.

Jakie znaczenie ma pochodzenie świąt? Bo wcześniej było przesilenie zimowe i poganie świętowali wtedy, a Mieszko I przyjął chrzest, więc żeby nie wku*ać tutejszych, połączyli święto jedno i drugie i tak mamy Święta Bożego Narodzenia 24.12 (choć nie znamy dokładnej daty urodzenia Jezusa), i choinka oraz bombki i prezenty, "rozmowy" ze zwierzetami o polnocy i inne tradycje, obyczaje nie mają zwiazku z Jezusem, więc macie problem, że inni w tych dniach się cieszą, radują, spędzają czas z rodziną którą kochają, śpiewają kolendy, dzielą się opłatkiem i normalnie rozmawiają.

Mieliscie jakies ujowe dziecinstwo, więc wku*a was to, że ktoś może spokojnie i miło spędzić święta w rodzinie w której się ludzie kochają i nie zyczą sobie źle.

Taka jest geneza problemu "pochodzenia świąt" wsrod w/w ludzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 13 ajwaj

POPISYSLD itp. sie boja, dni policzone

A KONFEDERACJA WIN idzie jak rosyjski lodolamacz

""Konfederacja bije na głowę wszystkich! Kukiz’15 poniżej dna.
Konfederacja bije wszystkich na głowę pod kątem nowych fanów na Facebooku.
Konfederacji przybyło 3261 nowych fanów na Facebooku. Na drugim miejscu jest PiS z prawie czterokrotnie niższym wynikiem – 901. Podium zamyka PO z 890 nowymi fanami.""

https://nczas.com/2019/12/16/konfederacja-bije-na-glowe-wszystkich-kukiz15-ponizej-dna/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 18 silvio_gessell

Przecież o to właśnie chodziło aby społeczeństwo podzielić. A że spora część społeczeństwa nie zdaje sobie nawet z tego sprawy to już inna kwestia.

! Odpowiedz
10 15 mick63

Ja się nie boję a największą przyjemność sprawia mi ,,punktowanie" głupot wypowiadanych przez wiecznie niezadowolonych roboli etatowych oraz osoby opierających swoją wiedzę o Radio Maryja i TVPIS.

! Odpowiedz
0 3 marianpazdzioch

I co ci to daje, poza robieniem sobie zaciętych wrogów? Ja mam skłócone pół rodziny przez tą solidarnościową i komunistyczną zarazę sączącą jad z większości mediów. A za dawnych czasów nawet robiących regularne pranie mózgu poprzez pezetpeerowskich oficerów politycznych w tzw. zakładach pracy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne