REKLAMA

"Warunek minimalnego progu zapisów na akcje MZN Property spełniony"

2020-03-26 15:12
publikacja
2020-03-26 15:12

Warunek minimalnego progu zapisów w wezwaniu na akcje MZN Property został spełniony - poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

fot. / / GPW

Pekao IM podało, że na 25 marca w wezwaniu zostało objętych zapisami powyżej 28.035.626 akcji spółki, to jest powyżej 66 proc. kapitału i głosów. Oznacza to, że został osiągnięty minimalny próg zapisów.

Ringier Axel Springer Media wezwał pod koniec lutego do sprzedaży 42.478.221 akcji MZN Property, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego, po 1,97 zł za akcję.

Zapisy rozpoczęły się 23 marca i potrwają do 24 kwietnia, do godz. 17.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Rozliczenie transakcji sprzedaży planowano na 29 kwietnia.

Wezwanie jest zależne od uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli.

Wzywający może podjąć działania w celu zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu. W przypadku osiągnięcia progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, wzywający nie wyklucza rozpoczęcia przymusowego wykupu akcji.

26 lutego 2020 r. RASM zawarł ze spółką MZN Property umowę inwestycyjną, regulującą podstawowe kwestie dotyczące nabycia przez wzywającego znacznego pakietu akcji w spółce oraz planowanej integracji działalności grupy spółki i działalności spółki Gratka, w której 100 proc. udziałów zostało nabytych przez wzywającego.

Dodatkowo, RASM uzyskał od niektórych akcjonariuszy MZN Property (m.in. Jarosława Święcickiego, Tomasza Święcickiego, funduszy zarządzanych przez Rockbridge TFI) zobowiązania, na mocy których zobowiązali się oni do złożenia zapisów na sprzedaż w wezwaniu akcji reprezentujących łącznie 64,33 proc. głosów na WZA. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki