Warszawiacy przetestują nową usługę taksówkarską: ride-sharing

Taksówka wiezie pasażera trasą, na której ktoś mógłby się dosiąść i dołożyć do rachunku? Takie rozwiązanie będzie dostępne dla podróżujących po Warszawie.

(Mytaxi)

Twórcy aplikacji mytaxi udostępnili właśnie usługę ride-sharingową wykorzystującą taksówki: mytaxi match. Jest to pierwsza tego typu usługa w Europie, która polega na współdzieleniu przejazdu i podziale kosztu za kurs między dwoma nieznającymi się pasażerami. Dzięki temu rachunek może być nawet o 40 proc. niższa od kwoty za standardowy przejazd taksówką.

(Mytaxi)

Warszawa została wybrana jako miasto pilotażowe dla usługi mytaxi match. Według najnowszego raportu mytaxi i GfK, przeprowadzonego wśród mieszkańców stolicy, co drugi warszawiak chętnie skorzystałby z usługi ride-sharingowej z wykorzystaniem licencjonowanej taksówki. Na zainteresowanie taką usługą wpływa m.in. fakt, że umożliwia oszczędność kosztów przejazdu, zwiększa szanse na zamówienie taksówki w godzinach szczytu i może przyczynić się do zmniejszenia korków w mieście.

W ramach usługi koszt przejazdu taksówką, obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek, będzie dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu między dwóch pasażerów zamawiających przejazd z różnych miejsc, wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie. W wypadku, gdy aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu, pasażer odbędzie standardowy kurs, jednak z 25 proc. zniżką. Dodatkowo dostępni będą kierowcy taksówek mytaxi ze stawką nie większą niż 2 zł/km.

- Warszawa została wybrana przez nas jako miasto z potencjałem dla mytaxi match - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce -Liczba taksówek w stolicy Polski wynosi 11.000 i jest zbliżona do liczby taksówek w Nowym Jorku. Jest to miasto, w którym mytaxi realizuje bardzo dużo kursów, a według naszych danych wiele z nich odbywa się w podobnych kierunkach, o tej samej porze. Dodatkowo, raport GfK wykazał, że samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu przez prawie połowę warszawiaków. Powoduje to liczne utrudnienia w mieście, takie jak korki i zanieczyszczenie powietrza nadmierną emisją spalin. Rozwiązaniem tych problemów mogą być współdzielone przejazdy taksówkami.

Przez pierwsze 4 tygodnie od startu nowej usługi zamówienie współdzielonego przejazdu z mytaxi match będzie możliwe przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, na terenie prawie całej Warszawy (z pominięciem kilku obrzeżnych dzielnic). Jej dalszy rozwój jest uzależniony od zainteresowania i danych, które zostaną zebrane w pierwszych tygodniach pilotażu usługi.

kws

Źródło: BankierPress

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 32 zarax

I tak się walczy o klienta a nie wandalizując auta konkurencji. Brawo za dobry kierunek, taka konkurencja z zyskiem dla klienta zawsze mile widziana.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl