W wyniku pożaru na Wyspach Kanaryjskich ewakuowano 5 tys. mieszkańców

Katastrofalna sytuacja na Gomerze- jednej z Wysp Kanaryjskich. Pożar trawi wyspę trzeci dzień, ewakuowano 5 tysięcy osób - jedną czwartą mieszkańców Gomery. Ogień zniszczył już ponad 750 hektarów Parku Narodowego Garajonay (czyt. garhonaj).

Pożar dotknął zachodnią część wyspy. Nieprzejezdnych jest wiele dróg. Ponad 1000 osób było ewakuowanych drogą morską. Pozostali zostali przewiezieni do hoteli, hal sportowych i domów kolonijnych. Ogień strawił ponad 10 procent powierzchni Gomery, w tym czwartą część Garajonay - parku wpisanego na listę dziedzictwa kultury UNESCO.

Pięć kolejnych fal upałów, straszna susza, wysokie temperatury, silny wiatr - wszystko to doprowadziło do prawdziwej tragedii - skarży się odpowiedzialny za bezpieczeństwo Gomery Juan Manuel Santana.

W akcji bierze udział straż pożarna, wojsko i ochotnicy. Od rana ogień zniszczył 30 domów i wiele gospodarstw rolnych. Administracja wyspy po raz kolejny zwróciła się o pomoc do rządu.Informacyjna AgencjaRadiowa/IAR/Ewa Wysocka - Barcelona/łut/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil