REKLAMA

W wirze cyfrowej rewolucji [Podcast]

2022-01-22 08:00
publikacja
2022-01-22 08:00
W wirze cyfrowej rewolucji [Podcast]
W wirze cyfrowej rewolucji [Podcast]
fot. greenbutterfly / / Shutterstock

Czym jest cyfrowa transformacja? Czy powinniśmy się jej obawiać? W jakim kierunku będzie zmierzał rozwój sztucznej inteligencji? Czy infrastruktura telekomunikacyjna jest gotowa napędzać rozwój cyfrowej gospodarki? Gdzie leży granica cyfrowej transformacji? Czy są obszary, których scyfryzować się nam nie uda? O tym wszystkim rozmawiamy w najnowszym odcinku „Pulsu Biznesu do słuchania”.

Nikt nie ma wątpliwości, że niekończąca się pandemia COVID-19 zdecydowanie przyspieszyła proces cyfrowej transformacji. Wymuszona praca zdalna rozwinęła i upowszechniła elektroniczne formy komunikacji, zmieniły się modele biznesowe wielu przedsiębiorstw, rozwinął cały sektor e-commerce, nowe technologie pomogły ograniczyć niekorzystne skutki lockdownu. Dlatego tym razem w podcaście Pulsu Biznesu uwagę poświęcimy właśnie światu cyfrowemu i przyspieszającej na naszych oczach cyfrowej transformacji.

W ten nowy, cyfrowy świat wprowadzi nas prof. Aleksandra Przegalińska, filozofka, futurolożka, badaczka rozwoju nowych technologii i ekspertka w dziedzinie sztucznej inteligencji. Odpowie ona na pytania o to, gdzie leży granica cyfrowej transformacji, w jakim kierunku będzie zmierzał rozwój sztucznej inteligencji i jak może wyglądać świat w niedalekiej przyszłości. Grzegorz Paskudzki, lider zespołu Asseco Business Consulting w Asseco Poland, opowie o tym, jak poszczególne branże odnajdują się w cyfrowym świecie i czy rzeczywiście sektor finansowy, bankowy radzi z tym sobie najlepiej. O handlu i zmianach, jakie w nim zaszły w trakcie trwającej pandemii COVID-19, rozmawiamy z kolejnym gościem, Jackiem Kujawą, wiceprezesem LPP - spółki, do której należą takie marki jak m.in: Reserved, Cropp czy Mohito. Na koniec przyjrzymy się aspektowi telekomunikacyjnemu. Jak bardzo nasz świat zmieni upowszechnienie technologii 5G? Dlaczego biznes na nią czeka? Czy infrastruktura telekomunikacyjna jest gotowa napędzać rozwój cyfrowej gospodarki? Na te pytania odpowie Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

1’28’’ prof. Aleksandra Przegalińska o tym, czym jest cyfrowa transformacja i czy powinniśmy się jej obawiać

15'20’’ Grzegorz Paskudzki o tym, na ile polskie firmy są przygotowane do wejścia w świat cyfrowy i kto radzi z tym sobie najlepiej

27'35’’ Jacek Kujawa o rewolucji w handlu i o tym, jak będą wyglądały sklepy w przyszłości

38'01’’ Ryszard Hordyński o tym, jak bardzo nasz świat zmieni upowszechnienie technologii 5G

49'18’’ Zakończenie

Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych.

Miłego słuchania!

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki