W Lombardii spada liczba przypadków zakażeń

W ostatnich dniach w Lombardii wiele zmieniło się w przebiegu epidemii koronawirusa, spada liczba przypadków zakażeń - tak sytuację opisał w poniedziałek przedstawiciel władz tego włoskiego regionu Giulio Gallera. Jego zdaniem są rezultaty wprowadzonych kroków.

(fot. ANTONIO PARRINELLO / Reuters)

W wywiadzie dla włoskiej telewizji Canale 5 Gallera, który jest szefem wydziału do spraw polityki socjalnej we władzach regionalnych, powiedział: "W Lombardii zauważamy stopniowy spadek liczby przypadków, ale przede wszystkim presji na pogotowie i wezwań karetek".

"W ciągu ostatnich czterech dni dużo się zmieniło". - dodał Gallera.

Podał dane ze szpitala zakaźnego w Mediolanie, gdzie w piątek odnotowano 39 zgonów osób z koronawirusem, w sobotę 7, a w niedzielę 9.

"To tylko jeden przykład, ale redukcja jest, a zatem to pozytywne dane" - podkreślił przedstawiciel regionu Włoch najbardziej dotkniętego przez epidemię.

Po Świętach możliwa decyzja, co dalej z zakazami

Dopiero po Świętach będzie można przemyśleć obowiązujące zakazy i ograniczenia we Włoszech w związku z epidemią koronawirusa - ocenił szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Jak dodał, nie doszło jeszcze do spadku zakażeń. "Ale jest lepiej" - dodał.

W wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" w poniedziałek Brusaferro powiedział: "Obserwujemy spłaszczenie krzywej zakażeń, nie ma jeszcze sygnałów spadku".

Zdaniem dyrektora Instytutu jest jednak lepiej, bo "poważne kroki, które zostały wprowadzone, przynoszą rezultaty". Jak wskazał Brusaferro, trzeba poczekać do Wielkanocy. "Potem przyjrzymy się danym, by ustalić, jak postępować". "Nie jestem w stanie być bardziej precyzyjny, ale nie jest możliwe udzielenie jasnej odpowiedzi, należy patrzeć na ewolucję epidemii"- dodał.

Profesor Brusaferro wyjaśnił, że oznaką poprawy będzie spadek przypadków zachorowań w porównaniu z poprzednią dobą przez kilka dni z rzędu. Liczba nowych przypadków, podkreślił, musi zmniejszyć się znacznie.

Szef Instytutu Zdrowia oświadczył, że trwa analiza, jakie decyzje należy podjąć w momencie, gdzie zostaną zniesione ograniczenia w poruszaniu się i inne zakazy. "Niestety na świecie nie ma wzorów, jak postępować. Pierwsi przeprowadzimy operację tego rodzaju i rozważamy różne wzory"- poinformował Silvio Brusaferro.

Zaznaczył, trzeba ustalić, zniesienie jakich ograniczeń zagwarantuje to, że krzywa infekcji nie zacznie znowu rosnąć. Będzie to, dodał, stopniowe znoszenie zakazów. "Musimy zorganizować się tak, by błyskawicznie zidentyfikować ewentualne nowe osoby zakażone"- powiedział.

Profesor Brusaferro ujawnił: "Rozważamy także pomysł Anglików, czyli +stop and go+, który przewiduje otwarcie pewnej działalności, a potem jej ponowne zamknięcie".

Ekspert zaznaczył, że ważne jest to, by identyfikowanie zakażeń odbywało się zgodnie z prawem, dotyczącym ochrony danych osobowych. (PAP)

sw/ jar/ sw/ kgod/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
30 5 ajwaj

Ten Korona-Virus to najwazniejszyaktor teraz:)
Wlasnie rozmawiali prez. 2x Putin i Trump. Prez. Putin spotkal w Komunarce-szpitalu w Moskwie pacientów, pewnie wie wiecej. Oferowal dawniej pomoc Rosji kal-bojom, jak i Italii

Glówny temat:

""Prezydenci Rosji i USA Władimir Putin i Donald Trump podczas rozmowy telefonicznej dyskutowali o sprawach związanych z koronawirusem COVID-19 i sytuacją na rynku ropy. Strona internetowa Kremla zauważa, że ​​przywódcy państw wyrazili poważne zaniepokojenie globalnym rozprzestrzenianiem się wirusa. Putin i Trump rozmawiali o środkach podjętych w Rosji i Stanach Zjednoczonych w celu przeciwdziałania zagrożeniu.
Szefowie państw wymienili poglądy na temat aktualnego stanu światowego rynku ropy. W tej sprawie ministrowie ds. Energii uzgodnili konsultacje rosyjsko-amerykańskie. Ponadto podczas rozmowy poruszono kwestie relacji dwustronnych. Putin i Trump zgodzili się kontynuować kontakty osobiste.""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 5 john-eire

Wlochy mial najwiekszy liczby zakazan koronawirus na swiata. Ale, z drugie strona, Wlochy teraz ma najwiekszy liczby ludzi ktory sa juz odporny koronawirus.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
39 11 ajwaj

A bo wlasnie wyladowal rosyjski samolot pomocy nr.16, glównie sa to IL-76

""Kolejny rosyjski transport przybył do włoskiej Werony w poniedziałek z 30 mechanicznymi respiratorami i artykułami medycznymi„
Dzisiaj, 30 marca, inna rosyjska maszyna wylądowała w Weronie z 30 urządzeniami do wentylacji mechanicznej i materiałami medycznymi, które zostały przekazane do Włoskiej Służby Obrony Cywilnej”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 12 zamknackw

Wirus uśmiercił kogo miał uśmiercić, to i tempo zakażeń spada.

! Odpowiedz
53 21 znawca_inwestor

Włochy powoli opanowują sytuację, bo im rosjanie pomagają

! Odpowiedz
14 12 sammler

Nie tylko w Lombardii. U nas też. Przynajmniej jeśli chodzi o nowe zarażenia 28 marca (249) do 29 marca (224 - czyli 10% mniej).

O niczym to JESZCZE nie świadczy (niewiadomą są cały czas m.in. pasażerowie #lotdodomu, bo u nich objawy mogą pojawić się dopiero za tydzień i to na skalę masową), ale podaję tę informację, bo dziwię się, że nikt tego nie zauważył i żaden z oficjeli się tym nie chwali.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 21 dziki_losos

W niedzielę zawsze jest mniej wykrytych zakażeń - w Polsce i we Włoszech też; sprawdź statystyki. Wydaje mi się, że po prostu wykonywanych jest mniej testów, bo mniej lekarzy wtedy pracuje, a wyniki części są odbierane dopiero w poniedziałek.

! Odpowiedz
10 6 sammler odpowiada dziki_losos

Być może - tego pod uwagę nie wziąłem, bo założyłem, że nie ma CHWILOWO czegoś takiego, jak "niedziela" czy "dzień wolny od pracy" dla niektórych pracowników służby zdrowia. Jeżeli tak by miało być, to ręce by mi opadły... Ta sytuacja i tak wystawia na ciężką próbę moje racjonalne podejście do świata, a tu jeszcze i to...

Szczerze mówiąc, bardziej zainteresował mnie skokowy wzrost zachorowań z czwartku/piątku (168-170) na sobotę (249). Pewnie znów jakiś szpital masowo zaraził swoich pacjentów :( Albo w transporcie Lot-u ich tyle wykryli... Wkurza mnie to, że muszę tak "gdybać", bo nie podaje się pełnych i aktualnych danych!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
81 30 ajwaj

Tak skomplikowane to nie jest

Czesc Rosjan z wojsk anty.-biologicznych (15 samlolotów pomocy) np. w Bergamo zaczeli od....dezynfekcji.
Domy starszych np. odpowiednimi srodkami, pod cisnieniem robia stres virusom. Pracuja
z odp. wojskami Italii NATO :)

Tak samo pogonili Chinczycy w 2 miesiace Koronavirusa m.in. w WouHan.
_____________
"" Prez. Xi wezwał przedsiębiorstwa do jak najszybszego powrotu do pracy i wznowienia produkcji, nawet w świetle toczącej się walki z epidemią.
Według Bloomberga 85% chińskich przedsiębiorstw powróciło obecnie do pracy. Wcześniej Pekin stwierdził, że na wsparcie gospodarki kraju przeznaczono już około 344,1 mld USD, podkreślając jednocześnie, że faworyzuje zrównoważone podejście, odmienne od działań, na przykład Stanów Zjednoczonych.""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil