Ukraina: minister infrastruktury krytycznie o Wojciechu Balczunie

Krytyczne słowa ukraińskiego ministra wobec Polaka - szefa ukraińskich kolei. Szef resortu infrastruktury Wołodymyr Omelan zarzuca Wojciechowi Balczunowi brak rezultatów jego działalności. Polak kieruje Ukrzaliznycią już od ponad 100 dni i narzeka na ukraińskich współpracowników.

Minister Wołodymyr Omelan zaznaczył, że najważniejsze zadanie - czyli zaprowadzenie porządku w ukraińskich kolejach państwowych - niezbyt się udaje nowemu szefowi przedsiębiorstwa. Zdaniem ukraińskiego ministra infrastruktury, nowy zespół kierujący kolejami nie jest, co prawda, jak się wyraził, całkowitą porażką, ale widać też, że pracuje im się ciężko. Wołodymyr Omelan zaznaczył, że spodziewał się, iż proces adaptacji Wojciecha Balczuna do nowych warunków przebiegnie szybciej, jednak adaptacja ta wyraźnie się przeciąga.

Na początku października, kiedy minęło 100 dni sprawowania funkcji szefa kolei przez Wojciecha Balczuna, skarżył się on na specyfikę ukraińskiej mentalności swoich współpracowników, która nie pozwala mu należycie pracować. Balczun przed przyjazdem na Ukrainę kierował w Polsce bankiem PKO BP i restrukturyzował PKP Cargo. To nie jedyny Polak na kierowniczym stanowisku w ukraińskich państwowych przedsiębiorstwach. Niedawno szefem odpowiedzialnego za budowę dróg Ukrawtodoru został Sławomir Nowak - były polski minister transportu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów/em/ nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~Realista

Chcą go wyrzucić ze stanowiska, ponieważ odcina ich od złodziejskiego dochodu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil