Uber znowu masowo tnie zatrudnienie

Po ogłoszonych w lipcu zwolnieniach w dziale marketingu Uber ponownie ogłosił falę redukcji. Tym razem pracę straci ponad 400 osób w działach inżynierii i produktu.

(fot. Lucy Nicholson / Reuters)

Rekordowe straty Ubera bynajmniej nie ustabilizowały sytuacji w firmie. W drugim kwartale 2019 roku Uber Technologies odnotował 5,24 mld dolarów straty netto. ”Raportowana przez spółkę strata w przeliczeniu na akcję wyniosła w drugim kwartale 4,72 dol., podczas gdy rynkowi analitycy oczekiwali 2,03 dol. Gorzej od konsensusu wypadły także przychody – 3,17 mld dol. wobec oczekiwanych 3,3 mld dol.” – pisaliśmy na łamach Bankier.pl.

Kiedy na początku wakacji Uber zapowiedział zwolnienia w dziale marketingu, tłumaczył je potrzebą restrukturyzacji. Obecne, w rozmowie z serwisem TechCrunch, zaznacza, że redukcje są podyktowane tym razem prowadzeniem zasobów ludzkich w bardziej przemyślany sposób.

„Nasz CEO zadał wszystkim członkom kierownictwa proste, ale ważne pytanie: jeśli zaczniemy od zera, czy zaprojektujemy nasze organizacje w obecnej postaci? Po dokładnym rozważeniu nasi liderzy ds. inżynierii i produktów stwierdzili, że odpowiedź na to pytanie pod wieloma względami była przecząca. Wcześniej, aby sprostać wymaganiom start-upu o szybkim wzroście, zatrudniliśmy szybko i w sposób zdecentralizowany” – podała spółka w komunikacie.

Zwolnienia obejmą około 8 proc. stanowisk, 170 osób opuści zespół ds. produktu, a 265 straci pracę w dziale inżynierii. 85 proc. redukcji będzie przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych. „Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom zresetujemy i poprawimy sposób, w jaki pracujemy na co dzień - bezwzględnie ustalamy priorytety i zawsze ponosimy odpowiedzialność za wysoki poziom wydajności i zręczności” - powiedział TechCrunch rzecznik Ubera.

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 tygztqbq77n5mg9ercmet

A gdy już upadnie Uber, to czy zabierze do Indii tych wszystkich ciemniejszych panów? Czy porzuci ich jak kukułcze jajo? Mam nadzieję, że rząd temu się przyjrzy i nie pozwoli zepchnąć tego ciężaru na nasze społeczeństwo. Do wyzyskiwania są pierwsi!

! Odpowiedz
1 1 shadow_xx

Mam wrażenie, że to jakiś kolejny skok na kasę akcjonariuszy. Taki był szum medialny kiedy Uber wchodził na giełdę, taka wysoka wycena. Od debiutu wartość przez chwilę rosła, a w sierpniu mocno spadła.

https ://stooq.pl/q/?s=uber.us&c=5m&t=l&a=lg&b=0

! Odpowiedz
0 0 and00

A Grab nie ma takich problemów, przy przychodach 1mld, na coś z 80 mln do przodu...

! Odpowiedz
0 3 jiira

Korporacyjny BS: "Nasz CEO zadał wszystkim członkom kierownictwa proste, ale ważne pytanie: jeśli zaczniemy od zera, czy zaprojektujemy nasze organizacje w obecnej postaci? ...." A po zmianie przepisow w Kalifornii, za ktora moga podazyc inne stany przewaga cenowa Ubera nad innymi sieciami taxi moze sie mocno skurczyc, szczegolnie ze Uber pobiera 20% prowizji od kazdego kursu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 dziki_losos

"Nadrobimy to wolumenem"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.