REKLAMA

USA: blisko 2 tys. zgonów na Covid-19 w ciągu doby

2020-04-12 03:56
publikacja
2020-04-12 03:56

1920 osób zmarło w USA na koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Od początku epidemii śmierć poniosło w Stanach Zjednoczonych łącznie 20 506 osób.

/ fot. Marcus Santos / ZUMA Press

Dane obejmują okres 24 godzin od 2:30 czasu polskiego w nocy z piątku na sobotę. W poprzednim dobowym bilansie odnotowano w Stanach Zjednoczonych rekordowe 2108 zgonów. Sobota była czwartym dniem z rzędu z ponad 1,9 tys. ofiar śmiertelnych.

Bilans ofiar śmiertelnych epidemii przekroczył w USA 20 tys. Tym samym Stany Zjednoczone stały się krajem z największą liczbą zgonów na Covid-19 na świecie. Odnotowano tu więcej ofiar śmiertelnych koronawirusa niż we Włoszech (19468).

Najwięcej osób w USA zmarło w stanie Nowy Jork - 8638. Następnie w New Jersey (2183), Michigan (1384), Massachusetts (686) i Illinois (677). Ponad 100 zmarłych odnotowano już w 23 stanach. Jedynym bez ofiary śmiertelnej pozostaje Wyoming.

Prognozy, na które powołuje się m.in. Biały Dom, szacują iż z powodu koronawirusa umrze w USA ok. 60 tys. osób. Władze USA apelują, by wciąż przestrzegać rządowych wytycznych, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Jednocześnie zapowiadają, że od maja stopniowo otwierana będzie amerykańska gospodarka.(PAP)

mobr/ zm/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
agentnier
Dobry wieczór, może znowu się powtarzam, ale liczba ta zdaje się być niższa od tzw. "konsensusu" analityków, co implikuje, że już niedługo amerykańskie przedsiębiorstwa nie tylko powrócą na ścieżkę wzrostu i rekordowych zysków, ale i znacząco je przebiją. 16-milionowa armia nowych bezrobotnych tylko Dobry wieczór, może znowu się powtarzam, ale liczba ta zdaje się być niższa od tzw. "konsensusu" analityków, co implikuje, że już niedługo amerykańskie przedsiębiorstwa nie tylko powrócą na ścieżkę wzrostu i rekordowych zysków, ale i znacząco je przebiją. 16-milionowa armia nowych bezrobotnych tylko czeka, aż fabryki powrócą do pełnych mocy przerobowych, inaczej w sklepach może zabraknąć ich ulubionych dóbr konsumpcyjnych. Jest to oczywisty sygnał zakupowy, więc oczekiwałbym w poniedziałek minimum 5%+, chociaż potencjał jest oczywiście na znacznie więcej. Best shareholder is a happy shareholder!
kimdzongtusk
Czyli Wall Street jakies 3% up
ajwaj
Pierwszy raz w historii USA ogloszony stan katastrofy.
Optymalna konsolidacja wladzy w rekach Trumpistów


""Trump ogłosił stan katastrofy we wszystkich 50 stanach naraz, po raz pierwszy w historii""

https://www.foxnews.com/politics/coronavirus-trump-declared-major-disaster-in-all-50-states-
Pierwszy raz w historii USA ogloszony stan katastrofy.
Optymalna konsolidacja wladzy w rekach Trumpistów


""Trump ogłosił stan katastrofy we wszystkich 50 stanach naraz, po raz pierwszy w historii""

https://www.foxnews.com/politics/coronavirus-trump-declared-major-disaster-in-all-50-states-first-time-history
ajwaj
QAnon:
Jedynie publikacja FISA jest początkiem aresztowań (afera Wywiadów Zagraniczny Stanów Zjednoczonych)
11 . April 2020
Prokurator John Durham, który w imieniu prokuratora generalnego Williama Barra prowadzi dochodzenie w sprawie pochodzenia dokumentacji Steele'a, która doprowadziła do wniosków o nadzór
QAnon:
Jedynie publikacja FISA jest początkiem aresztowań (afera Wywiadów Zagraniczny Stanów Zjednoczonych)
11 . April 2020
Prokurator John Durham, który w imieniu prokuratora generalnego Williama Barra prowadzi dochodzenie w sprawie pochodzenia dokumentacji Steele'a, która doprowadziła do wniosków o nadzór FISA, jest w trakcie przekazywania pierwszych przesłuchań świadków wielkiej ławie przysięgłych.

https://tagesereignis.de/2020/04/politik/qanon-erst-die-veroeffentlichung-von-fisa-ist-der-beginn-der-verhaftungen/15057/

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki