REKLAMA

Trump jeszcze uderzy w Chiny

2020-11-16 08:40
publikacja
2020-11-16 08:40
fot. Yuri Gripas / Reuters

W ostatnich miesiącach prezydentury Donald Trump zamierza zaostrzyć amerykańską politykę wobec Chin - donosi Axios. Chce w ten sposób utrwalić swój wizerunek oraz wymusić na Joe Bidenie podtrzymanie twardego, antypekińskiego kursu.

Jak informuje Axios, Trump ma w planach nałożenie sankcji na kolejne chińskie firmy i urzędników za współudział w łamaniu praw człowieka w Xinjiangu i Hongkongu lub zagrożenie bezpieczeństwa narodowego USA.

W czwartek Trump wydał rozporządzenie wykonawcze, w którym zakazuje amerykańskim podmiotom od 11 stycznia 2021 roku inwestowania w papiery wartościowe 31 chińskich firm będących własnością sił zbrojnych ChRL lub kontrolowanych przez nie. W departamencie obrony trwają prace nad rozszerzeniem listy.

Administracja 45. prezydenta USA wzięła również pod lupę rybołówstwo - w chińskim sektorze istotnym w relacjach międzynarodowych rośnie wykorzystanie pracy przymusowej. Ponadto, zespół Trumpa awansuje antychińskich "jastrzębi" w amerykańskich władzach.

Według informacji Axiosa nie należy się na razie spodziewać kolejnych kroków Białego Domu w kwestii Tajwanu czy zamykania następnych chińskich konsulatów w USA.

Więcej o polityce amerykańskiej wobec Pekinu przeczytasz w dzisiejszej rozmowie z analitykiem Ośrodka Studiów Wschodnich Jakubem Jakóbowskim.

MKa

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
mirek6504
Po tych amerykańskich uderzeniach w chiny skutek jest taki ze w sieciach telefoni komórkowej sa do wyboru dwa lub trzy modele telefonu ,Apple ,motorola,samsung,potęguje obraz nędzy i rozpaczy
tindala
Mnie też brakuje sprzętu "made in Auschwitz". Trzeba poskarżyć się do Brukseli
grzegorzkubik
Aryku rozpoczęty zdaniem „W ostatnich miesiącach prezydentury...“ Dalej nie czytam.
--__hubert__---__--__--__--__-
Kraje Azji i Pacyfiku podpisały nową umowę o wolnym handlu - co może skutkować że max za 20 lat USA nie będą gospodarką nr 1 . Nowa umowa obejmuje 2,5 mld ludzi i prawie 30 % światowego PKB . Czy USA i UE poradzą sobie z nowym wyzwaniem ?.
demeryt_69
Huawei na własnej skórze mocno odczuł działania Trumpa. Ponadto należy jeszcze wystawić rachunek za chiński wirus!
remo87
Takie małe sprostowanie, czy to ostatnie miesiące prezydentury Trumpa to jeszcze nie wiadomo :-)
rol38
No raczej wiadomo, skoro na twitterze sam przyznał (niestety)że Biden wygrał wybory, chociaż były sfałszowane.
grzegorzkubik odpowiada rol38
Dodał, że oszukał wybory zatem wygrał oszukując a nie uczciwie i o to Trumpowi chodziło. Tak właśnie oceniają rzeczywistość inwestorzy. Szukają faktów a nie niedomówień.
pyton112 odpowiada rol38
Rusz głową i nie kopiuj juz amerykanskich mediów

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki