REKLAMA

Tanie paliwo tylko dla Węgrów. Komisarz UE wzywa, by Węgry przestały stosować "dyskryminacyjne" ceny benzyny

2022-06-08 18:24
publikacja
2022-06-08 18:24
Tanie paliwo tylko dla Węgrów. Komisarz UE wzywa, by Węgry przestały stosować "dyskryminacyjne" ceny benzyny
Tanie paliwo tylko dla Węgrów. Komisarz UE wzywa, by Węgry przestały stosować "dyskryminacyjne" ceny benzyny
fot. Vjeran Zganec Rogulja / / PIXSELL

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton w liście do węgierskiego ministra technologii Laszlo Palkovicsa wezwał rząd w Budapeszcie do zawieszenia stosowania przepisów pozwalających na sprzedawanie ciężarówkom z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi paliwa po rynkowych cenach, a nie dotowanych. O sprawie poinformowała agencja Reutera.

Na początku tego roku Węgry wprowadziły przepis, zgodnie z którym ciężarówki o masie ponad 7,5 tony i ciężarówki z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi o masie ponad 3,5 tony nie będą mogły tankować dotowanego paliwa w cenie 480 forintów (około 5,5 złotego) za litr, ale będą musiały płacić ceny rynkowe.

"Proszę o udzielenie nam odpowiedzi w sprawie uzasadnienia i okresu obowiązywania tych środków, które mogą stanowić naruszenie prawa UE" - napisał w liście Breton, który cytuje w środę agencja Reutera.

"Proszę również o zawieszenie stosowania środków do czasu zapewnienia ich zgodności z prawem UE" – dodał komisarz.

Breton poinformował też, że Komisja Europejska zastrzega sobie prawo do wszczęcia przeciwko Węgrom procedury naruszeniowej w trybie pilnym.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (19)

dodaj komentarz
milan4
Te tanie paliwo jest zmieszane z ukraińską krwią  kobiet i dzieci. Węgrzy to bandycki kraj, tak samo jak Rosja.
jan888
Unijnych lewaków strasznie boli fakt, że na Węgrzech paliwo jest po 5,7 zł/l, a kraj ma przed sobą dobre perspektywy gospodarcze i być może nie wkroczy na ścieżkę ekologicznego oszołomstwa, przez co nie zrealizuje się niemiecki plan kontrolowania krajów środkowej Europy.
mirek6504
Ci z uni ,,,A,, są bogatsi więc czemu nie jak sama nazwa wskazuje,,,UNIA , czyli związek a nie harem
prawda_
Czy Wy tez macie wrazenie za przez ostatni rok czy dwa UE rosci sobie prawa do kontroli juz wszystkich atrybutow panstw czlonkowskich? Wczesniej nie slyszalem zeby KE pchala lapy do gospodarki wolnorynkowej a ostatnio na jakiekolwiek join venture, transfery firm, a nawet ceny benzyny trzeba miec zgode tych komuchow z Brukseli.
karbinadel
A co wspólnego z gospodarką wolnorynkową mają ceny paliwa "nur für Ungaren"?
karbinadel
PS. Mamy wrażenie, że coraz więcej ruskich trolli jest na tym forum, ale coraz słabiej się kryją
faramir_z_gondoru
To już Unia będzie odgórnie regulować ceny w poszczególnych krajach? Jak to się ma do gospodarki rynkowej? Podobno Chiny to komuna, czy oby na pewno? Szykanowanie Węgrów, bo nie chcą popełnić samobójstwa jak inne europejskie tumany?
brazylianwisnia
Wręcz przeciwnie. Unia chce równej konkurencji co oznacza że nieuczciwe jest by na tej samej stacji Węgier tankował dużo taniej niż polak.
faramir_z_gondoru odpowiada brazylianwisnia
Spoko, rozumiem, ale nikt nie zmuszał innych krajów do rezygnacji z taniego surowca. Skoro wybrali sobie takich polityków, to teraz niech ponoszą konsekwencje ich decyzji. Gdyby na sercu Unii leżała uczciwość, to chociażby dopłaty dla rolników w każdym kraju powinny być takie same. Są? Wiesz, że nie. Gospodarka europejska maszeruje Spoko, rozumiem, ale nikt nie zmuszał innych krajów do rezygnacji z taniego surowca. Skoro wybrali sobie takich polityków, to teraz niech ponoszą konsekwencje ich decyzji. Gdyby na sercu Unii leżała uczciwość, to chociażby dopłaty dla rolników w każdym kraju powinny być takie same. Są? Wiesz, że nie. Gospodarka europejska maszeruje w stronę socjalizmu, nie gospodarki rynkowej.
jjmm2u odpowiada faramir_z_gondoru
Węgry nie mają taniego surowca tylko regulowane ceny.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki