REKLAMA

Tania benzyna tylko dla Węgrów. Obcokrajowcy zapłacą więcej

2022-05-26 19:06
publikacja
2022-05-26 19:06
Tania benzyna tylko dla Węgrów. Obcokrajowcy zapłacą więcej
Tania benzyna tylko dla Węgrów. Obcokrajowcy zapłacą więcej
fot. Shutterstock.com /

Od piątku tylko kierowcy samochodów na węgierskich tablicach rejestracyjnych będą mogli tankować na Węgrzech benzynę po niższej, limitowanej cenie – zapowiedział w czwartek szef kancelarii premiera Węgier Gergely Gulyas.

Gulyas powiedział na konferencji prasowej, że na Węgrzech można było dotąd tankować po najniższej cenie w Europie i dlatego szczególnie w rejonach przygranicznych powstało zjawisko „turystyki paliwowej”, zagrażając zaopatrzeniu w benzynę.

Węgry wprowadziły w połowie listopada 2021 roku limit cen na paliwo w celu ograniczenia obciążeń finansowych ludności w sytuacji, gdy rośnie inflacja. Obecnie cena benzyny 95-oktanowej oraz zwykłego oleju opałowego nie może przekraczać 480 forintów (5,63 zł) za litr.

Według Gulyasa kierowcy dopuszczali się nadużyć w związku z różnicą cen paliw na Węgrzech i w innych krajach, gdzie za litr benzyny trzeba zapłacić znacznie więcej. Dlatego zdecydowano się wyłączyć kierowców samochodów zarejestrowanych za granicą z możliwości kupna tańszych paliw.

Cudzoziemcy będą nadal mogli tankować na Węgrzech, ale po cenie rynkowej.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (39)

dodaj komentarz
dmarch1
Węgry dają doskonały przykład jak działałyby państwa w Europie gdyby nie były członkami Unii Europejskiej. Każdy ciągnąłby w swoją stronę, a Putin posuwałby każdego z osobna jak spragniony więzień kompana z celi. Tylko naiwniak albo ten co broni "niepodległości" Polski przed Unią Europejską, z której zawsze możemy wyjść Węgry dają doskonały przykład jak działałyby państwa w Europie gdyby nie były członkami Unii Europejskiej. Każdy ciągnąłby w swoją stronę, a Putin posuwałby każdego z osobna jak spragniony więzień kompana z celi. Tylko naiwniak albo ten co broni "niepodległości" Polski przed Unią Europejską, z której zawsze możemy wyjść może tego nie widzieć.
wojtekgres
Jak to to my teraz kupujemy drozej od swoich amerykanskich sojusznikow? To nasi rosyjscy wrogowie sprzedawali nam taniej? Ale sobie sojusznika fajnego znalezlismy.
ehud
Fidesz od lat trzyma się u władzy właśnie dzięki takim populistycznym zagrywkom, gdyż jeszcze bardziej populistyczne ugrupowanie, Jobbik, nieustannie depcze im po piętach.

inwestor.pl
U nas też tak jest. Benzyna dla kumpli Obajtka gratis, a nas za 7,5 zł.
ehud
Benzyna dla kumpli Obajtka gratis? A co z tymi zdyzlowanymi kumplami?
karbinadel
Bolszewizm nie jedno ma imię. Następne będą kartki i przydziały
ehud
Niejedno? A ile imion ma mieńszewizm albo trockizm?
mkx
Oczywiście, to jest zgodne z prawem unijnym ;(
dmarch1
To nie jest zgodne z prawem unijnym.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki