Tanie linie easyJet wracają do Warszawy

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet znowu będą latały z warszawskiego lotniska Chopina. Ekonomiczny przewoźnik wraca do stolicy Polski po 9 latach nieobecności – informuje portal Pasazer.com.

(fot. REUTERS/Denis Balibouse / FORUM )

Nowe połączenia wejdą w życie jeszcze w sezonie zimowym 2018/2019, czyli od października tego roku. EasyJet zaoferuje podróżnym cztery trasy ze stołecznego lotniska: do Londynu (port Gatwick), Berlina, Bazylei i Genewy.

Do stolicy Wielkiej Brytanii z Okęcia będzie można latać od 31 października. Loty odbywać się będą cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty easyJet z Warszawy do Berlina będą kursowały codziennie od 28 października. Tego samego dnia wystartują też loty do Bazylei – do tego szwajcarskiego miasta polecimy w niedziele, wtorki i czwartki, zaś do Genewy – również od 28 października – w niedziele, poniedziałki, środy i piątki.

Przewoźnik oferował już wcześniej loty z warszawskiego lotniska Chopina. Pojawił się tam w 2004 r. i dwa razy dziennie wykonywał loty do Londynu. W 2007 r. do oferty dołączyły kursy do Bristolu. EasyJet wycofał się z Warszawy w lipcu 2009 r. po zamknięciu Terminalu Etiuda. Obecnie linie realizują połączenia z dwóch polskich lotnisk: Krakowa, skąd oferuje 12 połączeń, i Lublina, z którego polecieć można do Mediolanu.

Powrót easyJet do Polski może być reakcją przewoźnika na sytuację jego głównego rywala – Ryanaira. Irlandzkie tanie linie borykają się z problemami związanymi ze strajkami personelu kabinowego przybierającymi coraz większą skalę, co owocuje odwołanymi lotami. W czwartek o przyłączeniu się do strajku poinformowali piloci z Holandii, wcześniej zaś o takiej decyzji poinformował personel kabinowy w Niemczech, Belgii, Szwecji i Irlandii.

Ruch pasażerski na polskim rynku przeżywa prawdziwy rozkwit. W I kwartale odnotowano 15-proc. wzrost liczby pasażerów i o 10 proc. więcej operacji niż w analogicznym okresie 2017 r., co przewyższa statystyki europejskich i światowych lotnisk. easyJet trafi więc na podatny grunt. Dane te z pewnością nie były dla przewoźnika obojętne.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj