Szef sztabu PiS: Sprawa SKOK elementem kampanii

Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski ocenia, że sprawa SKOK jest podnoszona właśnie teraz z powodu toczącej się kampanii wyborczej. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że Komisja Nadzoru Finansowego powinna była zająć się złą kondycją niektórych kas oszczędnościowo-kredytowych wcześniej.

(fot. Stanislaw Kowalczuk/East News / EastNews)

Senator Karczewski zaznacza, że w tej sprawie powinno być mniej polityki. "Problem jest wyborczy" - zaznacza i dodaje, że nie jest to "sprawa polityczna, nie jest to sprawa ani Prawa i Sprawiedliwości, a również Platformy Obywatelskiej."

Stanisław Karczewski uważa, że przy takich sprawach jak nieprawidłowości w SKOK Wołomin, KNF powinien zareagować szybciej. Przypomina, że komisja ma nadzór nad SKOK-ami od 2013 roku, a dopiero teraz, w czasie wyborów zajęła się sprawą.

Dziś sędziowie Trybunału Konstytucyjnego mają rozstrzygnąć czy nowa ustawa o SKOK-ach jest zgodna z ustawą zasadniczą. Chodzi między innymi o nadzór KNF nad SKOK-ami. Wątpliwości co do legalności zapisów ustawy zgłosili posłowie i senatorowie PiS oraz prezydent.

IAR/Jedynka/łp/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Katolik

Jest takie polski powiedzenie" złap złodzieja za rękę a on mówi że to nie jego ręka ".
Potwierdzeniem jest pośpiech Pana Dudy we wniesieniu ustawy obniżającej wiek emerytalny w tej kadencji Sejmu gdyż jest szansa że ta koalicja ją odrzuci. Brawo !!!

! Odpowiedz
2 0 ~miro

nie długo gajowa marja zasiadzie na ławie oskarzonych za milionowe wyludzenia z wołomińskiego skoku

! Odpowiedz
1 1 ~yon

nim zaczniesz sikać na nogawkę , naucz się polskiego.

! Odpowiedz
4 2 ~zbyszek1

Pisiaki bronili i bronią SKOKów dlaczego? SKOKi finansowały kampanie wyborcze pisiaków i pisowskie media na jakiej to się odbywało zasadzie? Dlaczego wszyscy dołożyliśmy do SKOKów? Dlaczego nas ubrali w te SKOKi a strat nie ponieśli ci co tam zdeponowali pieniądze a my wszyscy? Czy operacje finansowe dzięki którym pisiak nachapał się miliony były legalne?To takich kilka pytać na gorąco?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~miro odpowiada (usunięty)

bywalcowi tworek tego nie wytlumaczysz

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil