Samsung i LG pozwane przez byłego pracownika

LG Electronics oraz Samsung Electronics zostały pozwane przez byłego pracownika pierwszej z firm i oskarżone o konspirowanie, która polegało na nieprzejmowaniu od siebie byłych członków załogi. Taka zmowa działała na niekorzyść zatrudnionych i skutkowała obniżaniem płac w korporacjach z Doliny Krzemowej. 

(fot. Albert Gea / Reuters / FORUM)

Jeden z pracowników firmy LG dowiedział się o umowie między korporacjami w momencie, kiedy starał się o pracę w Samsungu. Wówczas jeden z rekruterów poinformował go telefonicznie, że mimo pozytywnej weryfikacji jego kandydatury, nie może go zatrudnić ponieważ wcześniej pracował dla LG. 

Rzecznik prasowy LG zaprzeczył, że taka zmowa miała miejsce, poinformował CNBC. Samsung odmówił udzielenia komentarza. 

Adwokatem byłego pracownika LG A. Frosta jest Joseph Saveri, który wygrał sprawę przeciwko Apple'owi, Intelowi, Google oraz Adobe. Poprzedni pozew dotyczył tego samego problemu i sąd zarządził karę 415 mln dol. firmom z Doliny Krzemowej. Zdaniem sędzi, z powodu zmowy korporacje naraziły swoich pracowników na wysokie straty finansowe.  

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 2 ~Piotr

Brak słów, lewactwo, roszczeniowość, chciwość. Zawsze w parze. Jeśli pracodawca chce kogoś zatrudnić to się postara aby tak było, oceni przydatność i zaoferuje takie warunki aby pracownik na nie przystał. Jeśli jednej ze stron nie odpowiadają warunki drugiej nie ma umowy (o pracę) i obydwie strony nadal szukają swoich możliwości, tyle że osobno. Czy lewaki i inne łajzy nie mogą tego pojąć? To aż takie trudne?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 16 ~Myślący

A czym się różni zmowa pracodawców od zmowy producentów jakiegoś przedmiotu? Kartele niezależnie czy pracodawców czy producentów czy dystrybutorów szkodzą wolności rynku. To nie ma nic wspólnego z lewactwem...

! Odpowiedz
0 10 ~zez

Pan Piotr to "wolnorynkowiec-korwinowiec" najpewniej na utrzymaniu rodziców, który nie rozumie, że pracodawcy zmawiają się, żeby utrzymać niskie zarobki swoich pracowników. Gdy Pan Piotr pójdzie do pracy to zobaczy jak w praktyce wyglądają "negocjacje" gdy idzie się do szefa po podwyżkę :)

! Odpowiedz
0 0 ~takiowaki

Radzę pierwsze zarobione pieniadze zainwestować w słownik. I sprawdzić co znaczy "Chciwość". Bo widzę że Piotr używa słów których znaczenia nie rozumie

! Odpowiedz
0 4 ~Fan

Czy za czekanie w kolejkach do lekarzy mozna pozwac NFZ? Jezeli nie oplace skladki ubezpieczenia na czas place kare, Jezeli lekarz nie przyjdzie mi z pomoca na czas lub jezeli musze sie meczyc czekajac na protezy przez kilka lat chcialbym dochodzic swoich praw. Czy ktos juz wygral takie sprawy?

! Odpowiedz
0 0 ~zez

Jeśli chcesz stracić zdrowie, czas i pieniądze w sądach to proszę bardzo - skarżyć można wszystko

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne