REKLAMA

Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe TXM

2019-05-17 06:56
publikacja
2019-05-17 06:56

Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe TXM - poinformowała spółka w komunikacie. TXM liczy na przywrócenie rentowności w ciągu 2-3 lat.

"Jesteśmy przekonani, że efektem naszych działań w horyzoncie 2-3 lat będzie przywrócenie rentowności TXM - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Bogusz Kruszyński, prezes TXM.

Spółka podała, że rozpoczęcie sądowej restrukturyzacji jest kolejnym etapem działań naprawczych, zmierzających do uzdrowienia sytuacji przedsiębiorstwa oraz poprawy kondycji finansowej.

Cytowany w komunikacie prasowym Marcin Łużniak, wiceprezes TXM poinformował, że od momentu otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego istotnie zmienia się sytuacja płynnościowa spółki.

"Spółka w normalnym trybie prowadzi bieżącą działalność, a jej sytuację oceniamy jako stabilną" - powiedział Łużniak.

W ramach sądowej procedury spółka, we współpracy z wyznaczonym nadzorcą sądowym, sporządzi plan restrukturyzacyjny.

TXM podał, że jego intencją jest, aby propozycje układowe zakładały pełne zaspokojenie wierzycieli (w zakresie kwot głównych wierzytelności), częściowo w formie konwersji ich wierzytelności na akcje nowej emisji TXM, a częściowo zaś w formie spłaty rozłożonej na raty.

"Wierzymy, że propozycja restrukturyzacji zadłużenia to jedyny słusznie obrany kierunek w obecnej sytuacji i że nasi wierzyciele zdecydują się na zawarcie układu, gdyż jest to dla nich mimo wszystko najkorzystniejszy możliwy scenariusz. W ostatnich tygodniach, podczas spotkań z dostawcami towarów, otrzymaliśmy potwierdzenie ich poparcia dla planu restrukturyzacji i deklaracje gotowości do dalszej współpracy handlowej" - powiedziała cytowana w komunikacie Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes TXM.

Spółka złożyła 3 kwietnia wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Później TXM złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z uwagi na przedłużający się czas rozpoznania wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego oraz konieczność dochowania wymagań formalnych wynikających z przepisów prawa.

TXM podał, że obecnie jest zbyt wcześnie aby oszacować czas trwania postępowania restrukturyzacyjnego.

Sieć TXM na koniec marca składała się z 375 sklepów o łącznej powierzchni 100 tys. m kw.(PAP Biznes)

seb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki