REKLAMA

S&P 500 i Nasdaq z nowymi rekordami. Kapitalizacja Facebooka przekroczyła bilion dolarów

2021-06-28 22:16
publikacja
2021-06-28 22:16
S&P 500 i Nasdaq z nowymi rekordami. Kapitalizacja Facebooka przekroczyła bilion dolarów
S&P 500 i Nasdaq z nowymi rekordami. Kapitalizacja Facebooka przekroczyła bilion dolarów
fot. Reuters / / FORUM

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami części głównych indeków, a S&P 500 i Nasdaq osiągnęły nowe historyczne szczyty na koniec dnia. Kapitalizacja Facebooka po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 1 biliona USD.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,44 proc., do 34.283,27 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,23 proc., do 4.290,61 pkt i jest najwyżej w historii. Nasdaq Composite wzrósł 0,98 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.500,51 pkt.

W centrum uwagi był Facebook, którego kapitalizacja po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 1 biliona USD. Akcje spółki podrożały w poniedziałek ponad 4 proc. po tym jak sąd federalny oddalił pozew przeciwko firmie złożony przez Federalną Komisję Handlu.

Boeing spadł 3 proc. po tym, jak Federalna Agencja Lotnictwa USA ostrzegła, że jego model 777X „realistycznie” nie będzie certyfikowany do połowy 2023 r.

Nvidia zwyżkowała o 3,5 proc. Według informacji "Sunday Times" Nvidia otrzymała wsparcie dla planowanego przejęcia ARM od niektórych głównych klientów brytyjskiego producenta chipów za 40 mld USD.

Biogen spadł o 3,5 proc. Deputowani Izby Reprezentantów USA ogłosili dochodzenie w sprawie procesu, który doprowadził do zatwierdzenia leku choroby Alzheimera Biogen, a także ceny leku. Biogen podał, że będzie udzielał odpowiedzi na wszelkie zapytania od prawodawców.

Intellia Therapeutics rósł 45 proc. po tym, jak partner Regeneron ogłosił pozytywne wyniki w badaniu I fazy dotyczącym nowej terapii leczenia amyloidozy transtyretynowej.

Notowane na giełdzie w USA akcje chińskiego giganta technologicznego Baidu rosły 2,5 proc. po tym, jak dział pojazdów elektrycznych zatrudnił Franka Wu, poprzednio pracującego w Cadillac, do kierowania swoim studiem projektowym.

Prezydent Joe Biden powiedział w sobotę, że nie planuje zawetować ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, jeśli zostanie ona przyjęta bez pakietu gospodarczego z pomocą dla rodzin, cofając deklarację z zeszłego tygodnia, że odmówi podpisania ustawy, jeśli oba projekty nie zostaną połączone.

Komentarz rozgniewał niektórych republikańskich prawodawców, w tym przywódcę mniejszości senackiej Mitcha McConnella, który powiedział, że prezydent grozi zawetowaniem ponadpartyjnego porozumienia.

„Wydaje się, że dwupartyjna umowa infrastrukturalna, wypracowana w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie, ma szansę urzeczywistnić się. Program ten może służyć krajowi w bliższej i dalszej perspektywie w tworzeniu miejsc pracy, pobudzaniu wzrostu gospodarczego, wspieraniu wzrostu przychodów i zysków przedsiębiorstw oraz zwiększaniu zdolności USA do rywalizacji z innymi narodami w hiperkonkurencyjnym XXI wieku” – napisał w raporcie John Stoltzfus, główny strateg inwestycyjny w Oppenheimer Asset Management. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mrbeast
Nigdy nie używałem Faebooka i nie rozumiem "szału".
kimdzongtusk
Oczywiście, że korpo są juz silniejsze od państwa. Mają wiecej pieniędzy i większe wpływy. Witajcie w KORPOKOMUNIŹMIE.
Ciekawe kto, poza cukierkowym twierdzi, że fejs nie ma , delikatnie mówiąc, ciągot monopoloistycznych ? Chyba sam sąd w to nie wierzy :-)
jas2
Korporacje są już silniejsze finansowo niż państwa.
Jedyne, czego im brakuje, to armii, broni. A jak dostaną broń to z państwami koniec.
mrbeast
Państwo może w każdej chwili zdelegalizować lub opodatkować korporację. Nie kompromituj się.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki