REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Rusza II edycja ogólnopolskiego konkursu "Studenckie Gwiazdy Sprzedaży".

2013-02-06 13:57
publikacja
2013-02-06 13:57
Dodaj Bankier.pl w Google

Rozpoczynający się 4 lutego br. ogólnopolski konkurs "Studenckie Gwiazdy Sprzedaży" to przepustka do kariery w renomowanych polskich i międzynarodowych firmach. Na zwycięzców imprezy, organizowanej już po raz drugi przez Nickel Technology Park Poznań, czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz staże zawodowe w PZU, Grupie Eurocash, koncernie Philip Morris, Grupie BCC i spółce Groupon. Konkurs skierowany jest do studentów uczelni wyższych z całego kraju, a jego regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne nawww.gwiazdysprzedazy.pl.

Konkurs "Studenckie Gwiazdy Sprzedaży", organizowany od 2012 r. przez Nickel Technology Park Poznań (NTPP), staje się kolejną w naszym kraju przepustką do kariery dla uzdolnionych i otwartych na nowe wyzwania młodych ludzi. W rozpoczynającej się 4 lutego br. drugiej edycji imprezy na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o łącznej wysokości 8 tys. zł oraz 5 staży w działach sprzedaży renomowanych polskich
i międzynarodowych firm
. W dwuetapowych zmaganiach konkursowych mogą wziąć udział studenci z całej Polski, niezależnie od rodzaju uczelni oraz kierunku, na którym studiują. Patronat nad konkursem NTPP podobnie jak w roku ubiegłym sprawują Uniwersytety Ekonomiczne w Poznaniu i Krakowie oraz organizatorzy konkursu dla profesjonalnych sprzedawców Polish National Sales Awards (PNSA).

Studenci, którzy marzą o karierze w sprzedaży, dzięki naszemu przedsięwzięciu otrzymują niepowtarzalną szansę na profesjonalną ocenę swojej wiedzy i umiejętności. -uważa dr Piotr Kwiatek, dyrektor ds. rozwoju NTPP
i jednocześnie pomysłodawca konkursu - W tym roku do współpracy przy organizacji "Studenckich Gwiazdach Sprzedaży" pozyskaliśmy kolejne uznane w swoich branżach firmy. Osoby, które wezmą udział w naszym konkursie, będą rywalizowały ostaże zawodowe w PZU, koncernie Philip Morris, spółkach Grupy Eurocash i Grupy BCC oraz spółce Groupon.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna edycja "Studenckich Gwiazd Sprzedaży" przebiegać będzie w dwóch etapach. Od 4 do 28 lutego br. należy poprzez stronę www.gwiazdysprzedazy.pl zarejestrować swój udział
w konkursie oraz nadesłać na adres konkurs at gwiazdysprzedazy dot pl rozwiązanie jednego z zamieszczonych tam zadań, tzw. case study. Do 14 marca br. komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli organizatora oraz firm - partnerów konkursu, wybierze 32 finalistów. 27 marca br. w siedzibie NTPP powalczą oni o tytuł "Studenckiej Gwiazdy Sprzedaży" oraz przewidziane w regulaminie nagrody.

W finałowej rozgrywce uczestnicy zaprezentują swoją wiedzę i predyspozycje zawodowe najpierw indywidualnie,
a następnie podczas warsztatów w ramach czteroosobowych zespołów. Członkowie komisji będą oceniali kandydatów przede wszystkim pod kątem posiadanych umiejętności strategiczno-analitycznych, zdolności interpersonalnych oraz umiejętności z zakresu technik sprzedaży i negocjacji, w tym przygotowania i prezentacji oferty sprzedażowej. Zwycięzcę oraz 4 laureatów konkursu, którym przyznane zostaną staże oraz nagrody rzeczowe, poznamy jeszcze tego samego dnia podczas uroczystej gali finałowej.

Wakacje na giełdzie

W 2012 r. konkurs organizowany przez NTPP spotkał się z dużym zainteresowaniem studentów z całej Polski.
W pierwszym etapie otrzymano ponad 130 prac, a finałowa rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Laureaci konkursu odbyli staże zawodowe m.in. w Allegro Group, Kompanii Piwowarskiej czy Skoda Auto Polska. Po ich ukończeniu dwie osoby otrzymały propozycję stałego zatrudnienia.

Jeśli chcemy jako studenci brać czynny udział w rynku pracy i stanowić o swoim zawodzie, to niestety musimy pomyśleć już teraz, jak wybić się ponad ogrom magistrów z dyplomem, którym często brakuje jednak umiejętności. -mówi Jakub Kośmider z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zwycięzca I edycji konkursu NTPP,obecnie pracownik Allegro Group -"Studenckie Gwiazdy Sprzedaży" to szansa, by zostać zauważonym przez headhunterów
z najlepszych firm.

Szczegółowe informacje dotyczące II edycji "Studenckich Gwiazd Sprzedaży", harmonogram konkursu oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.gwiazdysprzedazy.pl.

Patroni medialni konkursu: Bankier.pl, magazyn BRIEF, Radio Merkury, MC Radio, Radio Afera, Radio Żak, Radio Kampus, portal dlastudenta.pl.

 

Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Poznań

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki