REKLAMA

Rozpoczęły się prace nad projektem ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu rolniczych upraw i zwierząt

2003-09-15 21:27
publikacja
2003-09-15 21:27
Ministerstwo Rolnictwa rozpoczęło prace nad projektem ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu rolniczych upraw i zwierząt. Poinformował o tym w Poznaniu minister rolnictwa. Wojciech Olejniczak, który patronuje rozpoczynającym się tam we wtorek Międzynarodowym Targom Przemysłu Spożywczego "Polagra-Food".

Tego typu ubezpieczenia płacą rolnicy w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Polscy rolnicy są tym bardzo zainteresowani - przekonywał minister Olejniczak.

Gdyby obowiązkowe ubezpieczenia zostały wprowadzone, rolnicy dostawaliby odszkodowania w przypadku różnego rodzaju klęsk. Prace nad projektem mają zakończyć się w przyszłym miesiącu, a ustawa obowiązywałaby od nowego roku.

Minister Olejniczak przypominał, że wszyscy ci, którzy w tym roku mają niższe zbiory z powodu suszy, mogą liczyć na pomoc państwa, między innymi na kredyty preferencyjne i przedłużenie na kolejne lata spłaty zaciągniętych pożyczek. Ponadto do województw, które najbardziej ucierpiały, rząd przekaże 50 milionów złotych na pomoc społeczną dla rolniczych rodzin.

Minister rolnictwa poinformował także, że rozpoczęły się szkolenia, które mają przygotować rolników do korzystania z unijnych pieniędzy. Rolnicy nauczą się między innymi, jak wypełniać różnego rodzaju dokumenty niezbędne do otrzymania dopłat bezpośrednich.

Takie szkolenia będą prowadzone także na Międzynarodowych Targach Rolniczych "Polagra-Farm", które w przyszłym miesiącu odbywać się będą w Poznaniu.

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki