Rosja: taksówka wjechała w tłum ludzi w centrum Moskwy

2018-06-16 18:46, akt.2018-06-17 08:20
publikacja
2018-06-16 18:46
aktualizacja
2018-06-17 08:20

Taksówka, której kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, wjechała w sobotę w tłum ludzi w centrum Moskwy - podały tamtejsze służby ratunkowe. Pierwsze dane o poszkodowanych mówią o siedmiu rannych. Według policji rannych jest ośmioro. Kierowca próbował uciekać, ale został schwytany i zatrzymany przez policję.

/ fot. REUTERS/Staff / FORUM

Taksówka staranowała znak drogowy w pobliżu Kremla - podały moskiewskie władze.

Taksówkarza zatrzymano. Prowadzone są czynności sprawdzające.

Według agencji Interfax kierowca mógł być nietrzeźwy.

Na profilu społecznościowym policji podano, że taksówkarz posiada kirgiskie prawo jazdy.

Część ludzi, w których taksówkarz wjechał w pobliżu Kremla, była ubrana w stroje w barwach reprezentacji Meksyku, biorącej udział w piłkarskiej Mistrzostwach Świata odbywających się w Rosji. Moskwa jest jednym z 11 miast, w których toczą się rozgrywki.

Kilka osób wylądowało na masce taksówki, a na widok wypadku i uciekającego stamtąd, ubranego w czarne spodnie i czarną koszulkę kierowcy, w pościg za nim rzuciło się kilku przechodniów.

Wśród siedmiorga rannych nikt nie jest w stanie krytycznym, chociaż jedna z kobiet odniosła poważne obrażenia - podała agencja Interfax, powołująca się na źródła medyczne. Stan pozostałych jest według tych źródeł zadowalający.

Agencja TASS przekazała za służbami ratunkowymi narodowość hospitalizowanych: dwie osoby narodowości meksykańskiej, dwie - rosyjskiej i jedna - ukraińskiej. Stan lekko rannych Meksykanów jest według ich ambasady stabilny.

Policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie wypadku.

Wcześniej podano, że kierowca taksówki miał kirgiskie prawo jazdy; on sam też jest obywatelem Kirgistanu. Powiedział policji, że do wypadku doszło przypadkiem.

Miał on miejsce około 200 metrów od Placu Czerwonego i słynnego domu towarowego GUM (Gławnyj Uniwiersalnyj Magazin), odrestaurowanego po wojnie olbrzymiego trzypiętrowego kompleksu handlowego z XIX wieku, łączącego konstrukcję z żelaza i szkła z formami architektury staroruskiej. (PAP)

klm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
konzument
Pewnie zamach ale ściemniają żeby nie robić zadymy...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ajwaj
"" stracił panowanie nad kierownicą,""

no i co ? Radosc ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki