REKLAMA
JUŻ JUTRO

Raen S.A.: Zawarcie umowy o współpracy

2023-05-29 08:10
publikacja
2023-05-29 08:10
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 36 / 2023
Data sporządzenia: 2023-05-29
Skrócona nazwa emitenta
Raen S.A.
Temat
Zawarcie umowy o współpracy
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Raen S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 29 maja 2023 roku zawarł Umowę o współpracy z Innox Nova Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej: "Innox Nova") (dalej: "Umowa").

Rean S.A. realizuje w ten sposób strategię zaprezentowaną w raporcie bieżącym nr 33/2023 z dnia 22 maja 2023 roku, zgodnie z którą prowadzi działania mające na celu eksplorowanie, promowanie i wdrażanie innowacyjnych technologii z zakresu odnawialnych źródeł energii w tym magazynów energii.

Innox Nova jest właścicielem innowacyjnej technologii RealCarbonTech (dalej: "RealCarbonTech") służącej magazynowaniu energii w postaci zielonego metanolu w instalacjach off-gridowych, czyli bez konieczności podłączania farm fotowoltaicznych lub wiatrowych do systemu energetycznego. Dzięki jej zastosowaniu, możliwe jest konwertowanie zielonego wodoru oraz dwutlenku węgla w metanol/DME w sposób szybszy i bardziej efektywny niż przy wykorzystaniu dotychczasowych metod. Ponadto cały proces może być zasilany w pełni ze źródeł odnawialnych. W praktyce oznacza to uzyskanie zielonego metanolu wprost z zielonej energii uzyskanej na przykład ze słońca, przy jednoczesnej dekarbonizacji atmosfery.

Przedmiotem Umowy jest współpraca w zakresie pozyskania, przygotowania, planowania, projektowania, realizacji, budowy itp. projektów PV realizujących produkcję energii na potrzeby technologii RealCarbonTech i nie wymagających przyłączenia instalacji PV do sieci energetycznej.

Obie strony umowy zadeklarowały ponadto wspólnie podjęcie skoordynowanych działań w zakresie pozyskania finansowania na realizację projektów, które umożliwią konstrukcję farm fotowoltaicznych w połączeniu z technologią RealCarbonTech.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-05-29 Adam Guz Prezes Zarządu Adam Guz
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki