Przerwy weekendowe w bankach: niedziałająca bankowość internetowa i wpłatomaty

W ten weekend klienci niektórych banków muszą standardowo już liczyć się z ograniczeniami w korzystaniu z systemów bankowości internetowej i mobilnej. W innych prace techniczne poskutkują wyłączeniem wpłatomatów lub ograniczeniami dostępu do niektórych funkcji. Mogą pojawić się także problemy z płaceniem kartą.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Na ten weekend przerwy techniczne zapowiedziały: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, ING Bank Śląski, Nest Bank i Raiffeisen Polbank.

Alior Bank

Przerwa w systemie Alior Banku wystąpi jeszcze dzisiaj, w piątek 8 grudnia. Potrwa od godz. 16:00 do godz. 23:30 i wpłynie jedynie na działanie aplikacji Alior Faktor. Inne usługi będą działać bez przerw.

Bank Pekao

W Banku Pekao przerwa techniczna w ten weekend będzie dotyczyła serwisu Pekao24 Makler. W związku z pracami serwisowymi system może być niedostępny od godz. 22:00 8 grudnia (piątek) do godziny 1:00 9 grudnia (sobota). Ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń mogą wystąpić także w sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych (od godz. 15:00 do godz. 20:00).

Bank Zachodni WBK

W sobotę 9 grudnia ograniczenia czekają również klientów Banku Zachodniego WBK. W wyniku prac technicznych niedostępna będzie zakładka Fundusze Arka. Przerwa potrwa od godz. 0:00 do godz. 4:00.

Deutsche Bank

Również na sobotę zaplanował swoje prace serwisowe Deutsche Bank. 9 grudnia od północy do godz. 14:00 wyłączone zostaną systemy db easyNET i db powerNET. W tym czasie ograniczona będzie również funkcjonalność Teleserwisu Deutsche Banku.

Bank informuje także, że w podanych godzinach mogą występować utrudnienia w realizacji transakcji bezgotówkowych przy płatnościach kartami płatniczymi.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski w wyniku prac technicznych niedostępne będą wpłaty gotówkowe we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci PlanetCash. Ograniczenia wystąpią jednak tylko przez godzinę w nocy z niedzieli 10 grudnia na poniedziałek 11 grudnia – od północy do godz. 1:00.

Nest Bank

Po dwóch awariach Nest Banku w tym tygodniu, klienci tego banku muszą być czujni także w weekend. Przeprowadzane prace techniczne będą skutkowały wyłączeniem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Nieodstępne będą przelewy natychmiastowe oraz nie będzie można zasilić rachunków, do których wydane karty debetowe i kredytowe. W czasie przerwy nie będzie można także płacić za zakupy internetowe za pomocą funkcji NestPrzelewy.

Przerwa techniczna rozpocznie się o godz. 22:00 w sobotę 9 grudnia i zakończy o godz. 2:00 w niedzielę 10 grudnia.

Raiffeisen Polbank

W Raiffeisen Polbanku niedostępna będzie usługa 3D-Secure, pełniąca rolę dwuetapowej weryfikacji płatności dokonywanych kartami płatniczymi. W związku z przerwą, klienci nie zapłacą kartami płatniczymi w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure. Niedogodności potrwają od godz. 6:00 do godz. 10:00 w niedzielę 10 grudnia.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj