Przecena metali szlachetnych. S&P500 z nowym rekordem

2019-11-07 22:04
publikacja
2019-11-07 22:04
YAY Foto

Czwartek był dniem tryumfem optymizmu. Na fali nadziei na zakończenie wojny celnej między USA a Chinami S&P500 ustanowił nowy rekord wszech czasów. Mocno potaniały srebro, złoto i platyna.

Chiny i USA uzgodniły, że karne i odwetowe cła nakładane na wzajemny eksport w ramach wojny handlowej będą stopniowo wycofywane – ogłosił rzecznik chińskiego ministerstwa handlu. Nieoficjalnie potwierdziły to też źródła w Waszyngtonie. To ma być początek „fazy pierwszej” porozumienia handlowego z Chinami, które chce osiągnąć prezydent Donald Trump.

Trwająca od 16 miesięcy wojna celna zdążyła się w tym czasie przeistoczyć w regularną wojnę ekonomiczną, obejmującą pełzającą dewaluację juana, sankcje technologiczne i retorsje handlowe. Ale komentatorzy liczą, że w ramach „polityki odprężenia” w grudniu dojdzie do choćby częściowego porozumienia, dzięki czemu w połowie następnego miesiąca nie wejdą w życie zapowiedziane przez Donalda Trumpa nowe cła na chińskie towary. Lecz tak naprawdę wciąż nic nie zostało oficjalnie potwierdzone przez obie strony.

Ale właśnie takich pozytywnych nagłówków spragnieni są inwestorzy z Wall Street, dla których nadzieje związane z handlowym porozumieniem przez ostatnie tygodnie były naczelnym wytłumaczeniem wzrostów cen akcji. W czwartek te „handlowe nadzieje” wyniosły indeks S&P500 na nowy szczyt, leżący na wysokości 3097,65 punktów. Lecz zamknięcie sesji wypadło wyraźnie niżej – na poziomie 3085,18 pkt., a więc tylko 0,27% powyżej środowego kursu zamknięcia.

/ Bankier.pl

Historyczne szczyty poprawiły także Dow Jones oraz Nasdaq Composite. Ten pierwszy po zwyżce o 0,66% dotarł do 27 674,80 pkt. Nasadq po wzroście o 0,28% osiągnął wysokość 8 434,52 pkt.

/ Bankier.pl

Ten sam optymizm, który kazał kupować akcje, sugerował zamykanie długich pozycji na rynkach metali szlachetnych. Kurs nowojorskich kontraktów terminowych na złoto poszedł w dół o 1,5%, schodząc do najniższego poziomu od miesiąca. Srebro przeceniono aż o 3%, do 17,09 USD za uncję. Platyna potaniała o 2,2%, do 912,60 USD/oz.

/ Bankier.pl

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
d-oro
To jeszcze nic u nas to dopiero bedzie jazda bez trzymanki po tym co zrobil Glapinski z dworkami...teraz to nbp w dluzszym terminie za zgoda tzw rpp nie bedzie w ogole wykazywal strat! Sam zysk! Ktory bedzie rzecz jasna natychmiast transferowany do budzetu bo ta wladza na przyslowiowy gwalt szuka kasy na lewo i prawo by za pare To jeszcze nic u nas to dopiero bedzie jazda bez trzymanki po tym co zrobil Glapinski z dworkami...teraz to nbp w dluzszym terminie za zgoda tzw rpp nie bedzie w ogole wykazywal strat! Sam zysk! Ktory bedzie rzecz jasna natychmiast transferowany do budzetu bo ta wladza na przyslowiowy gwalt szuka kasy na lewo i prawo by za pare glosow wiecej rozdac juz doslownie wszystko! Najgorsze jest to ze nbp pozbawi sie w ten sposob narzedzi by aktywnie w razie czego obstawac za rodzima waluta wiekszy atak na zlotego i lezymy. A swoja droga radosc z posiadania papieru przez "inwestorow" jest naprawde niezwykla:)))
marcin321
Ile razy do końca roku przeczytamy jeszcze o rekordach SP500 i NASDAQ? Obstawiamy?
grzegorzkubik
W oparciu o chwiejną podstawę porozumienia z Chinami. Takich porozumień było już kilka po czym wszystko szło w przeciwnym kierunku a spowolnienie gospodarcze trwa. Inwestorzy są dosłownie uzbrojeni po zęby w złoto i srebro. Ta korekta to nie tragedia to szansa.
liczygrosz
Chyba żartujesz z tym uzbrojeniem.... Inflacja, spowolnienie itp itd... a karawana jedzie pchana przez FED dalej.
cowabunga
Czyli czas aby trochę blachy dokupić. Właśnie się rozglądam w paru fajnych miejscach m.in coininvest.com
Trzeba się obkupić przed wyborami Trumpa bo potem to będzie jazda bez trzymanki
momotaro
Hehe wielbiciele złota i srebra nadal nie rozumieją że prawa ekonomii uległy zmianie.
marxs odpowiada leonidass
pewnie ma na myśli PISłeknomię w wykonaniu pinokia ,glapy i jego blond dziewcząt
tergal
Sytuacja analogiczna do tej sprzed kryzysu w 1929 roku - jest moc!
silvio_gesell
Kruszce będą tanieć, bo globalnie maleje populacja w wieku produkcyjnym, więc jest coraz więcej kruszców na łebka.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki