REKLAMA

Prospekt Rotopino.pl może w styczniu '22 trafić do KNF

2021-10-28 13:12
publikacja
2021-10-28 13:12
Prospekt Rotopino.pl może w styczniu '22 trafić do KNF
Prospekt Rotopino.pl może w styczniu '22 trafić do KNF
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Prospekt Rotopino .pl, spółki należącej do grupy Oponeo .pl, może w styczniu 2022 roku trafić do Komisji Nadzoru Finansowego, a debiut spółki na warszawskiej giełdzie jest planowany na początek drugiego kwartału przyszłego roku – poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes Oponeo .pl Dariusz Topolewski. Dodał, że Oponeo planuje w 2022 roku uruchomić dwa nowe projekty e-commerce z partnerami.

"Jeśli chodzi o Rotopino, to pracujemy nad prospektem, który w styczniu przyszłego roku może trafić do KNF. Chcielibyśmy, aby na początku drugiego kwartału 2022 roku spółka zadebiutowała na GPW przy parametrach podobnych do Dadelo" - powiedział prezes Oponeo. pl.

"Zainteresowanie inwestorów Rotopino jest duże. Raczej nie planujemy sprzedawać naszych akcji w ofercie" - dodał.

Topolewski poinformował, że zarząd Rotopino spodziewa się ponad 100 mln zł przychodów w 2021 roku.

W grudniu 2020 r. Oponeo.pl odkupiło od TIM-u 100 proc. akcji Rotopino .pl za 35 mln zł. Podstawową działalnością Rotopino .pl jest internetowa sprzedaż narzędzi i elektronarzędzi. Do spółki należy kilkanaście sklepów internetowych.

Oponeo .pl prowadzi internetową sprzedaż opon przede wszystkim na rynek polski.

Prezes Oponeo. pl zapowiedział w 2020 roku uruchomienie dwóch nowych projektów e-commerce z partnerami.

"Jesteśmy w trakcie negocjacji i będziemy uruchamiać lub tworzyć w ramach joint-venture kolejne projekty e-commerce w Polsce. Chcemy uruchomić w przyszłym roku dwa nowe podmioty e-commerce we współpracy z podmiotami branżowymi" - powiedział.

"Po uruchomieniu projektu z Metalkas-em, zgłosiło się do nas kilkanaście podmiotów z propozycją współpracy. Pomysł tego typu, że producent łączy się z Oponeo, które zapewni mu sprzedaż e-commerce, wydaje się trafiony" - dodał.

Oponeo .pl utworzyło w 2020 roku z Metalkasem spółkę LAM, która zajmuje się sprzedażą metalowych drabin i regałów przez internet.

"LAM, czyli spółka założona wraz z Metalkas-em powinna zrealizować w 2021 roku około 10 mln zł przychodów, zaś zyski mają być reinwestowane. W planach firmy jest dalsza ekspansja na rynki europejskie. W najbliższym czasie ma to być rynek czeski" - zapowiedział Topolewski.

Metalkas produkuje i sprzedaje: sejfy, szafy pancerne, meble metalowe (socjalne, warsztatowe, biurowe), regały, kasetki metalowe, apteczki, szafki na klucze, drabiny stalowe i aluminiowe.

Ewa Pogodzińska (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki