REKLAMA

Premier Norwegii zapłaci grzywnę za imprezę urodzinową w pandemii. "Powinnam być bardziej świadoma"

2021-04-09 11:18
publikacja
2021-04-09 11:18
Premier Norwegii zapłaci grzywnę za imprezę urodzinową w pandemii. "Powinnam być bardziej świadoma"
Premier Norwegii zapłaci grzywnę za imprezę urodzinową w pandemii. "Powinnam być bardziej świadoma"
fot. INTS KALNINS / / Reuters

Premier Norwegii Erna Solberg ma zapłacić grzywnę w wysokości 20 tys. koron (prawie 2 tys. euro) za złamanie restrykcji przeciwepidemicznych - poinformowała w piątek norweska policja. Szefowa rządu zorganizowała imprezę urodzinową.

"Chociaż prawo jest równe dla wszystkich, to nie wszyscy są tacy sami. Premier rządu jest najważniejszą osobą zaufania publicznego w kraju, która wielokrotnie inicjowała decyzje dotyczące środków przeciwdziałania pandemii. Z tego powodu zasadne jest ukaranie Solberg karą grzywny" - tłumaczył na konferencji prasowej szef południowo-wschodniego regionu policji Ole B. Saeverud.

W połowie marca śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie obchodów 60. urodzin premier, jakie odbyły się pod koniec lutego w miejscowości Geilo pod Bergen w Górach Skandynawskich. Goście, których oprócz jubilatki było 13, spotkali się dwukrotnie: jednego wieczoru w restauracji, a nazajutrz apartamencie. W tym czasie limit prywatnych zgromadzeń wynosił 10 osób.

Solberg wskazana została przez policję jako główna organizatorka imprezy. Od zarzutów uwolniono jej męża, który na polecenie szefowej rządu dokonał rezerwacji miejsc w lokalu. Ostatecznie urodzinowego spotkania w prywatnym apartamencie nie uznano za złamanie prawa.

W marcu w rozmowie z telewizją NRK premier przyznała się do złamania przepisów. "Przepraszam, powinnam być bardziej świadoma. Rozumiem, że ludzie są zawiedzeni i zdenerwowani" - powiedziała.

W Norwegii od końca grudnia 2020 roku obowiązują surowe restrykcje, a Solberg wielokrotnie zwracała się do Norwegów z prośbą o przestrzeganie obostrzeń i cierpliwość. Obecnie kraj ten zmaga się z trzecią falą zakażeń koronawirusem. (PAP)

zys/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
wrecker
O proszę jak się można zachować.. aż mi się przypomniała nasza broszka Szydło jak sobie premie przyznała i darła pi*dę, że te pieniądze się jej należały a motłoch pisowski przekupiony 500+ dalej głosował na złodziejski pis
zenonn
W POLSCE BYŁOBY TO NIEMOŻLIWE.
Szef policji straciłby stanowisko, a lokalny policmajster został wyrzucony ze służby.
Zobaczymy jak jutro będzie wyglądać spęd smoleński, jaki rejwach podniosą niewyparzone mordy zdradzieckie szumowin polityków.
darius19
zgadzam sie z "arzab" To imponujacy przejaw demokracji i braku arogancji wladzy + niezaleznosc organow wym.sprawiedliwosci. Czapki z glow. Na wschodzie to niemozliwe. U nas chyba.....
arzab
Jakże malutcy i żałośni przy tej pani są przyłapani "nasi" politycy, szukający do upadłego jakichś wymówek i kruczków prawnych mających zatuszować i zalegalizować wykroczenie !

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki