Prawie 146 tys. zł ulg w czynszach dla rzeszowskich przedsiębiorców

Do tej pory samorząd Rzeszowa obniżył czynsze przedsiębiorcom, którzy wynajmują lokale komunalne na kwotę niemal 146 tys. zł - poinformował PAP rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki.

(fot. whitelook / Shutterstock)

Dodał, że dotychczas wpłynęło 245 wniosków od przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale od samorządu. „Łączna kwota obniżek to prawie 146 tys. zł. Taka suma nie spowoduje znacznego uszczuplenia budżetu miasta” - zaznaczył Chłodnicki.

Rzecznik podkreślił, że przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o obniżki czynszu do czasu obowiązywania zakazu działalności lub stanu epidemii.

Rzeszowski „Pakt dla przedsiębiorców” został ogłoszony w marcu br. Dotyczy dwóch grup osób. Jak wyjaśnił rzecznik, pierwsza grupa to przedsiębiorcy, którzy na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia musieli obowiązkowo zamknąć lokale.

„Oni mogą starać się o odroczenie spłaty czynszu o 6 miesięcy. Np. za marzec zapłacą we wrześniu, za kwiecień w październiku itd. Dodatkowo mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do maksymalnie 80 procent w okresie trwania stanu epidemicznego” – powiedział Chłodnicki.

Druga grupa przedsiębiorców, która może skorzystać z ulg to ci, którzy nie byli objęci rozporządzeniem ministra zdrowia, ale dobrowolnie zamknęli swoje lokale ze względu na zagrożenie koronawirusem. „Dla tych osób oferujemy obniżkę czynszu do 50 proc. na czas trwania stanu epidemicznego” – dodał.

Chłodnicki podkreślił, że wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z tych rozwiązań muszą jednak udokumentować obniżenie dochodów np. na podstawie raportów kasowych. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ skr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne