REKLAMA

Niemcy czekają na polskich pracowników

2021-05-17 12:50
publikacja
2021-05-17 12:50
Niemcy czekają na polskich pracowników
Niemcy czekają na polskich pracowników
fot. Novikov Aleksey / / Shutterstock

Niemcy to nadal jeden z krajów, do którego Polacy chętnie wyjeżdżają za pracą. Według OTTO Work Force u zachodnich sąsiadów rozpoczął się właśnie wysoki sezon na prace tymczasowe, a przez niedobory kadrowe spowodowane epidemią zatrudniający się mogą liczyć na wyższe stawki. 

Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez OTTO Work Force, wciąż przybywa ofert pracy za granicą, szczególnie w Niemczech i Holandii. Z powodu epidemii wiele osób opóźniło decyzję o wyjeździe, dlatego też kraje te borykają się z niedoborami kadrowymi. 

„Właśnie rozpoczął się tak zwany wysoki sezon na rynku pracy tymczasowej za granicą, dlatego pojawiło się dużo dobrze płatnych ofert zatrudnienia. Wiele z nich nie wymaga doświadczenia ani nawet znajomość języka obcego. Holenderscy pracodawcy oferują przede wszystkim pracę w branży logistycznej i produkcyjnej, a także w ogrodnictwie i rolnictwie. Atrakcyjne warunki finansowe, legalność zatrudnienia, ciekawe oferty pracy i bliskość rodzimego kraju sprawiają, że Holandia jest niezmiennie uważana za bardzo atrakcyjne miejsce do pracy. Tamtejsze firmy cenią sobie z kolei pracowitość i rzetelność polskich pracowników” – mówi Patrycja Liniewicz, International Recruitment Director w agencji pracy OTTO Work Force.

Według danych europa.jobs liderem wyjazdów zarobkowych Polaków pozostają Niemcy - 53 proc. w skali wszystkich ofert. Na drugim miejscu od 2019 roku pozostaje Holandia, a na trzecim Belgia. Spadła natomiast liczba ofert z Francji i Wielkiej Brytanii. 

WS

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
majmun
Niderlandy atrakcyjne w logistyce?! wygląda to tak:
1. Zarobki w przedziale 9.5- 11.5euro brutto za godzinę
2. Albo najmujesz pokój za minimum 450 euro z opłatami / albo mieszkasz na bungalu w 4y osoby- trochę tańsze rozwiązanie.
3. Ubezpieczenie zdrowotne za miesiąc ok.120 euro
4. Na żywność wydajesz miesięcznie,
Niderlandy atrakcyjne w logistyce?! wygląda to tak:
1. Zarobki w przedziale 9.5- 11.5euro brutto za godzinę
2. Albo najmujesz pokój za minimum 450 euro z opłatami / albo mieszkasz na bungalu w 4y osoby- trochę tańsze rozwiązanie.
3. Ubezpieczenie zdrowotne za miesiąc ok.120 euro
4. Na żywność wydajesz miesięcznie, jeżeli odżywiasz się normalnie a nie zupki chińskie, minimum 300 euro.
5. Podatek za auto miesiecznie np.1.6 benzyna- 45 euro, diesel-100 euro.
6. Paliwo benzyna pow.1.7 euro/litr
7. Doliczcie sobie koszty dodatkowe jak telefon, internet, papierosy,alkohol,ciuchy i inne własne hobby...
8. Od 2021 zlikwidowana ulga abolicyjna, czyli dopłacicie w PL do podatku PIT.
Policzcie sobie ile możecie odłożyć nie mając zapewnionych 160 godzin pracy... Dlatego nie reklamujcie Niderlandów, bo taka jest oficjalna nazwa(!) jako kraju atrakcyjnego do pracy w logistyce, bo jest to ewidentne kłamstwo. Fachowcy zarobią, to fakt. Jeżeli ktoś nie ma fachu w rękach to niech absolutnie nie bierze pod uwagę pracy w Niderlandach w logistyce, bo narobi się, mało odłoży, inflacja zeżre część kasy a tylko co naprawdę odczuje, to to jak mu życie między palcami uciekło. Bliżej i lepiej jest w Niemczech.
antek10
Robisz za grosze, mieszkasz w kilku na pokoju, ciułasz w skarpete. Czym tu sie podniecać? Weź sie za podnoszenie kwalifikacji.
bt5 odpowiada antek10
Nie podniecaj się Antek że jako fachowiec zarobisz w Holandi. Przemysłowi poszukiwani fachowcy typu elektromechanicy utrzymania ruchu ze znajomościa sterowników i rzecz jasna płynnym językiem to nie sposób pozyskać w Polsce. A jęsli chodzi o budowy to fakt na godzinę zarobsśz , na ZZP jeszcze lepiej, ale budowy się liczy Nie podniecaj się Antek że jako fachowiec zarobisz w Holandi. Przemysłowi poszukiwani fachowcy typu elektromechanicy utrzymania ruchu ze znajomościa sterowników i rzecz jasna płynnym językiem to nie sposób pozyskać w Polsce. A jęsli chodzi o budowy to fakt na godzinę zarobsśz , na ZZP jeszcze lepiej, ale budowy się liczy na tygodnie góra miesiace a nie lata (bardzo wysoki stopień prefabrykacji z prefabrykowana płyta funfamentowa włacznie). Tak że biznesplan z kalkulatorka jest nic nie wart bo co zarobisz w kilka tygodni nawet po dobrej stawce. Na ZZP (samozatrudnienie) to kręcenie z zapłat/a jak w Polsce jak nie większe. A jesli chodzi o niemcy to na fachowców przemysłowyhj trzeba mieć niemiecki Ausbildung i tez rzecz jasna płynny język. A budowlani w Niemczech sa traktowani jak zule którym nie trzeba płacić (vide : budowa Tesli gdzie multum ludków nie zobaczyło i tak małych zarobionych pieniedzy). Obywatelniemiecki to jeszcze w razie co dostanie wyrównanie za niewypłacone z Jobcenter. Ale na polskim paszporcie to można tylko w takim wypadku skończyć pod mostem - co zreszta się dzieje na dość masowa skale gdyż robiono badania wśród licznych polskich bezdomnych w Niemczech gdzie dominuja budowlani którym nie zapłacono za robotę.
xaron
A ja słyszałem że to Niemcy masowo przyjeżdżają do Polski pracować. Ciekawe co będzie jak wprowadzą Polski Ład. Wtedy w Niemczech już chyba żaden Niemiec nie zostanie i wszyscy przyjadą do nas pracować.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lipsk
Najbardziej na polskich pracowników to szczekają wszelkiej maści agencje work. Na każdej zwabionej owieczce niezła prowizja.
acdc
Polska klasa średnia (przypomnę Nowy Ład) to wg rządu 6kPLN. Jak kraj taka klasa średnia a propo płac za prace rolnika w Niemczech..
nostsherlock
Zapomniałeś dodać, że chodzi o 6K brutto :D Czyli jesteś klasą średnią, jak nie musisz grzebać po śmietnikach i żyjesz od pierwszego do pierwszego
xaron
Klasa średnia kończy się na 6k PLN, zaczyna pewnie od 2801zł

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki