REKLAMA

Ponad połowa Polaków nie chce powrotu obostrzeń koronawirusowych. Sondaż

2022-08-08 06:59
publikacja
2022-08-08 06:59
Ponad połowa Polaków nie chce powrotu obostrzeń koronawirusowych. Sondaż
Ponad połowa Polaków nie chce powrotu obostrzeń koronawirusowych. Sondaż
fot. Aleksander Keplicz / / FORUM

54,1 proc. Polaków nie chce powrotu obostrzeń koronawirusowych – wynika z sondażu United Surveys przygotowanego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Pomysł ten popiera z kolei 39,5 proc. osób.

Według sondażu, 33,5 proc. badanych "zdecydowanie nie" popiera powrotu do covidowych restrykcji; odpowiedź "raczej tak" wybrało 27,6 proc. respondentów; "raczej nie" - 20,6 proc. osób; z kolei "zdecydowanie tak" odpowiedziało 11,9 proc. badanych. Odpowiedź "nie wiem / trudno powiedzieć" wybrało 6,4 proc. respondentów.

Powrotu do obostrzeń nie chcą przede wszystkim ludzie młodzi w wieku 18-29. Taką odpowiedź zadeklarowało aż 95 proc. uczestników sondażu z tej grupy (72 proc. - zdecydowanie nie, 23 proc. - raczej nie).

Trend ten zmienia się wraz ze wzrostem wieku respondentów. 67 proc. osób mających od 60 do 69 lat chce, aby rząd przywrócił koronawirusowe restrykcje (17 proc. zdecydowanie tak, 50 proc. - raczej tak).

Odsetek respondentów opowiadających się za powrotem ograniczeń w związku z epidemią w przypadku osób w wieku 70+ jest mniejszy i wynosi 58 proc. (15 proc. - zdecydowanie tak, 43 proc. - raczej tak).

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości stanowią największą grupę, która popiera powrót do obostrzeń. Z tym pomysłem zgadza się 66 proc. badanych (13 proc. - zdecydowanie tak, 53 proc. - raczej tak). Odmienne zdanie mają przede wszystkim respondenci głosujący na Konfederację. Nikt z nich nie poparł przywracania obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce.

Sondaż United Surveys przeprowadzono 29-31 lipca na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków metodą CAWI.(PAP)

amk/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (5)

dodaj komentarz
andrettoni
Mamy rekord "zgonów nadmiarowych" - zabiły kilka razy więcej ludzi niż wirus. Za to się niech wezmą.
kenn
1. zgony wirusowe były nieprawidłowo liczone i fałszowane - bo choroba następowała z reguły przez tzw. współtowarzyszące choroby, a lekarze dostawali $ za wpisanie wirusa
2. informacje nt. szczepionkowych zgonów były ukrywane
3. testy dawały wyniki fałszywie pozytywne, co oznacza, że to nie były żadne testy - chyba że na
1. zgony wirusowe były nieprawidłowo liczone i fałszowane - bo choroba następowała z reguły przez tzw. współtowarzyszące choroby, a lekarze dostawali $ za wpisanie wirusa
2. informacje nt. szczepionkowych zgonów były ukrywane
3. testy dawały wyniki fałszywie pozytywne, co oznacza, że to nie były żadne testy - chyba że na społeczeństwie
kenn
Dziwnym trafem teraz każde wystąpienie jakiejś globalnej choroby - ostatnio również głośno reklamowana ospa w nowym wydaniu - teraz pociąga za sobą ideologię faszystowską: izolacje, przymusy, zwiększanie kontroli i monitoringu przez władzę, oddawaniu władzy przez lud rządzącym, nagłe zmiany prawa (które zostaną na zawsze - w przeciwieństwie Dziwnym trafem teraz każde wystąpienie jakiejś globalnej choroby - ostatnio również głośno reklamowana ospa w nowym wydaniu - teraz pociąga za sobą ideologię faszystowską: izolacje, przymusy, zwiększanie kontroli i monitoringu przez władzę, oddawaniu władzy przez lud rządzącym, nagłe zmiany prawa (które zostaną na zawsze - w przeciwieństwie do chorób, chyba że za nasze pieniądze dalej będą je produkować w laboratoriach) i wiele innych restrykcji, obostrzeń czy innych marketingowych słówek, ktore ostatnio jak jeden mąż w mediach reklamują. :P

Czy nie widzicie, że choroby są jedynie pretekstem?
go_ral
konczy sie lato i koronawariaci coraz odwazniej wychylaja glowy z piwnic krzyczac o kolejnych lockdownach. to sa jednostki stracone, uwarunkowane przez media jak pies pawlowa. oni nie potrafia powiazac przyczyny czyli lockdownow i zwiazanych z nimi nastepnie tarczami ze skutkiem czyli galopujaca inflacja, drozyzna i ubozeniem spoleczenstwa.konczy sie lato i koronawariaci coraz odwazniej wychylaja glowy z piwnic krzyczac o kolejnych lockdownach. to sa jednostki stracone, uwarunkowane przez media jak pies pawlowa. oni nie potrafia powiazac przyczyny czyli lockdownow i zwiazanych z nimi nastepnie tarczami ze skutkiem czyli galopujaca inflacja, drozyzna i ubozeniem spoleczenstwa. im politycy i media powiedzieli ze to wina putina i oni beda w to wierzyc bo nie sa w stanie zaakceptowac wlasnej glupoty i tego ze zostali zmanipulowani
nick_heidfeld
To jest dziecinnie proste - jeśli chcesz obostrzenia, to zamawiaj żarcie i zakupu dostawą, pracuj sobie zdalnie, testuj się codziennie, albo i 2x dziennie, szczep się co weekend i pozwól innym ludziom normalnie żyć... A do tych, co zdalnie pracować nie mogą - to jest Wasz problem.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki