"Polska The Times": Nie daj się zwariować w sklepie z zabawkami

29.11. Warszawa (PAP/media) - Do Mikołaja zostało tylko siedem dni, w sklepach z zabawkami zaczyna się prawdziwe szaleństwo - informuje "Polska The Times".

W tym roku hitem prezentów będą konsole gier komputerowych z kontrolerami ruchu gracza. Prawdziwy renesans przeżywają też gry planszowe. I jedne i drugie są koszmarnie drogie.

Jak radzą pytani przez gazetę eksperci, z zakupami nie warto czekać na ostatni moment, bo ceny będą się zmieniać jak w kalejdoskopie, a wybór z dnia na dzień będzie mniejszy.

Co gorsza, z najnowszego raportu opublikowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wynika, że w co trzeciej skontrolowanej zabawce wykryto różnego rodzaju uchybienia. Druty wystające z misiów, zbyt małe elementy w zabawkach dla niemowląt, łatwy dostęp do baterii - to najczęściej spotykane niedopatrzenia.

Gdy już mamy prezenty, trzeba jeszcze zainwestować w brodatego Mikołaja. To kolejny wydatek. Wizyta domowa, trwająca do pół godziny, kosztuje 100-160 zł. Mikołaja można zaprosić do szkoły lub przedszkola za 300-400 zł.

Więcej w "Polska The Times". (PAP)

sto/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil