REKLAMA

Polenergia miała w I kw. 115,5 mln zł skorygowanego zysku netto

2022-05-18 19:28
publikacja
2022-05-18 19:28
Polenergia miała w I kw. 115,5 mln zł skorygowanego zysku netto
Polenergia miała w I kw. 115,5 mln zł skorygowanego zysku netto
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Polenergia miała w pierwszym kwartale 2022 roku 115,5 mln zł skorygowanego zysku netto wobec 34,3 mln zł rok wcześniej, a jej skorygowana EBITDA wzrosła o 136 proc. rdr do 178,9 mln zł - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami.

Jak podała spółka w komunikacie prasowym, do poprawy wskaźników grupy przyczyniły się bardzo dobre wyniki segmentu obrotu i sprzedaży głównie ze względu na wzrost wyceny transakcji terminowych w obszarze sprzedaży do klientów strategicznych, a także wyższy wynik na handlu energią i certyfikatami oraz segmentu lądowych farm wiatrowych spowodowany wyższą wietrznością.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w I kwartale 2.476 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 289 proc.

Spółka poinformowała, że realizacja strategii przebiega bez istotnych zakłóceń.

Grupa prowadzi budowę czterech projektów farm wiatrowych o łącznej mocy 205 MW, które uzyskały wsparcie w ramach aukcji OZE. Zakończenie budowy farm wiatrowych Dębsk i Kostomłoty przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku. W przypadku Farmy Wiatrowej Dębsk o mocy 121 MW oraz Farmy Wiatrowej Kostomłoty o mocy 27 MW trwa ruch próbny turbin. Projekty FW Piekło o mocy 13 MW oraz FW Grabowo o mocy 44 MW znajdują się w fazie budowy, które potrwają do połowy przyszłego roku. Projekt FW Buk znajduje się w końcowej fazie budowy. Jego zakończenie planowane jest w trzecim kwartale tego roku. Z kolei dwa portfele projektów fotowoltaicznych Sulechów II oraz Sulechów III czekają na właściwe pozwolenia i ich uruchomienie planowane jest jeszcze w maju.

Kontynuowane są prace rozwojowe w segmencie morskich farm wiatrowych. W lutym 2022 roku spółki projektowe MFW Bałtyk II oraz MFW Bałtyk III dokonały wyboru preferowanego dostawcy morskich turbin.

W pierwszym kwartale Polenergia Fotowoltaika dokonała montażu instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 22,9 MW, natomiast Polenergia Pompy Ciepła zainstalowała 97 pomp ciepła. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki