Petru: pokazaliśmy, że możliwa jest alternatywa

Alternatywa między PO i PiS jest możliwa, my to pokazaliśmy; to nasz pierwszy krok do nowoczesnej Polski - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborczych.

(fot. Joanna Borowska / FORUM)

Według sondażu Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News Nowoczesna Ryszarda Petru zdobyła 7,1 proc. głosów.

Lider Nowoczesnej podziękował swoim wyborcom za zaufanie, obiecał, że go nie zawiedzie. Pogratulował kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło sukcesu.

Według niego wyniki sondażowe pokazały, że jest miejsce dla innych partii niż PO i PiS. "Alternatywa jest możliwa, pokazaliśmy, że wybór nie leży wyłącznie między PiS i PO" - mówił Petru.

Podkreślił, że głosy dla jego ugrupowania pokazują, że możliwy jest "sukces Polski optymistycznej, a nasz kraj może iść do przodu".

Zapowiedział, że będzie współpracował w Sejmie tylko z tymi, którzy są "odpowiedzialni za państwo, szanują innych i są zdolni do porozumienia". (PAP)

wni/ as/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 8 ~mal

Lobby bankowe wchodzi. Źle, ale mogło być gorzej. W końcu większość to debile, kompletni debile i trochę debile. Dobrze, że chociaż była duża konkurencja w walce o głosy debili i dzięki temu nie będziemy zupełnie poddani finansowym świniom. Moje życie gdy jest dla nich mało opłacalne jest zbędne.

! Odpowiedz
0 6 ~dociekliwy

Petru=UW=AWS=PO=mniej konserwatywna strona Solidarności z '80 lat. Jakaż to alternatywa? Ciągle to samo. Środowisko skupione w okół Balcerowicza, który przeprowadzał całą "rewolucję" bankowo-ekonomiczną w latach '90, a wcześniej Cała ta AwuesoPeowska ekypa ugadała się z komuchami przy okrągłym stole. Jaka to alternatywa, co? Ech, Petru, to AWS i PO po liftingu i tyle. A nazwa ".Nowoczesna" (skąd niby ta kropka na początku??) chyba jest nadana dla przekory. Dobrze, że tak mało ludzi uwierzyło w ten kit.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~IQ

Jako, że Pan profesor udziela się na forum zakładam, że uczelnia pozbawiła szanownej mości możliwości głoszenia swoich herezji na zajęciach?

! Odpowiedz
0 0 ~dociekliwy odpowiada ~IQ

Nie rozumiem. Wytłumacz.

! Odpowiedz
2 3 ~gość

I często będzie się fotografował pod tablicą z migającym zadłużeniem, którą powiesił Balcerowicz?

! Odpowiedz
0 1 ~zeflik

Jak wejdą do rządu to zdejmą.

! Odpowiedz
5 11 ~zeflik

Pokazaliście co najwyżej, że za pomocą mediów można sprzedać nawet g..... w sreberku. Z czego mądrzejsi zdają sobie sprawę zresztą.

! Odpowiedz
2 2 ~IQ

A według Ciebie "mądry" to na kogo ma głosować ? Kukiza, Korwina ? Może i rację przyświecają im słuszne to sposób wysławiania się i prezentowania swoich poglądów jest daleki od przeciętnych norm a na domiar złego od obydwu liderów padały słowa że poparcie mogą przekazać na PiS w zależności od wyniku - co jak dla mnie nie idzie w parze ze sloganami "zmiana".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~polskigupek

....masz ''szczęście '', w p-oLSCE jest was ok 3 miliony .......to , swój głosuje na swego ! ....
....szmondaki !...

! Odpowiedz
0 4 ~tadeusz

niestety mnóstwo jest w Polsce post komuchów jak chociażby - miro-

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil