REKLAMA

Paweł Borys został prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju

2016-04-25 12:51
publikacja
2016-04-25 12:51

Rada nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju powołała Pawła Borysa na stanowisko prezesa spółki, które obejmie z dniem 1 maja 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

Paweł Borys / fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Paweł Borys od początku 2010 roku był dyrektorem zarządzającym w PKO BP, odpowiadającym za obszar analiz ekonomicznych, strategię i rozwój grupy kapitałowej oraz relacje inwestorskie.

Spółka podała, że głównym zadaniem nowego prezesa jest opracowanie strategii oraz budowa grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, integrującej instrumenty i instytucje wspierające rozwój społeczno-gospodarczy Polski.

Zgodnie z przyjętym przez rząd planem, grupa Polskiego Funduszu Rozwoju ma zostać utworzona do końca 2016 roku.

Grupa ma integrować takie instytucje jak m.in.: KUKE, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencję Rozwoju Przemysłu.

Centrum strategicznym tworzonej grupy jest spółka Polski Fundusz Rozwoju, utworzona poprzez przekształcenie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe, zakończone w kwietniu 2016 roku.

Główne obszary działalności Polskiego Funduszu Rozwoju to wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, finansowanie i promocja innowacji, projekty infrastrukturalne, rozwój eksportu oraz inwestycji zagranicznych. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~krasnal
Bla bla bla ;-))) Ten kraj jeszcze dlatego nie pada , bo jedzie na dotacjach. Po 31.12.2020 będzie katastrofa na miarę wybuchu Wezuwiusza...;-((( Te dwa zdania proponuję sobie zapisać na ścianie mieszkania , że był swego czasu prorok...;-(((

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki