REKLAMA

Parytet wymiany akcji w procesie podziału BPH to 0,44 akcji Aliora za 1 akcję BPH

2016-05-02 07:24
publikacja
2016-05-02 07:24

Parytet wymiany akcji w procesie podziału BPH został ustalony na 0,44 akcji Aliora za 1 akcję BPH - podały banki w komunikacie. W wyniku transakcji GE ma stać się jedynym akcjonariuszem BPH, zaś pozostali dotychczasowi akcjonariusze BPH (akcjonariusze wydzielani) mają zostać akcjonariuszami Aliora.

"Parytet wymiany akcji, na podstawie którego akcjonariusze wydzielani otrzymają akcje podziałowe jest następujący: za 1 (jedną) akcję BPH, akcjonariuszom wydzielanym zostanie przyznane 0,44 (czterdzieści cztery setne) akcji podziałowej" - napisano w dokumencie.

Dodano, że parytet zostanie jeszcze skorygowany o "współczynnik korekty rozwodnienia" obliczany w oparciu m.in. o kurs, cenę emisyjną i ostateczną liczbę wyemitowanych akcji Alior Banku.

W wyniku podziału GE ma stać się jedynym akcjonariuszem BPH.

Alior zawarł na początku kwietnia z GE umowę ws. nabycia wydzielonej części BPH. Transakcja nie obejmuje portfela kredytów hipotecznych w CHF, innych walutach obcych i w złotych oraz BPH TFI. Jej zamknięcie przewiduje się do końca roku. Cena za 87,2 proc. udziałów w podstawowej działalności banku to 1.225 mln zł.

Cena za 87,23 proc. udziałów GE w podstawowej działalności banku BPH wynosi 1.225 mln zł, z zastrzeżeniem korekt. Wycena 100 proc. udziału w podstawowej działalności banku to 1.532 mln zł.

Następnie Alior ogłosił plany podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do 220 mln akcji serii I, to jest o kwotę do 2,2 mld zł. Walne zgromadzenie w tej sprawie zwołano na 5 maja.

Emisja planowana jest w ramach subskrypcji zamkniętej, przeprowadzonej w drodze oferty publicznej. Proponowanym dniem prawa poboru jest 23 maja. Akcjonariuszom posiadającym akcje banku będzie przysługiwało jedno prawo poboru akcji nowej emisji za jedną akcję Aliora.

Jednocześnie Alior poinformował, że zawarł przedwstępną umowę subemisyjną z Bankiem Zachodnim WBK, Goldman Sachs International i J.P. Morgan Securities, na podstawie której gwaranci zobowiązali się gwarantować podwyższenie kapitału zakładowego banku do kwoty około 1.645 mln zł, poprzez obejmowanie nowych akcji emitowanych w publicznej ofercie.

Ogłaszając przejęcie BPH bank poinformował, że parytet wymiany akcji Banku BPH na akcje Aliora emitowane w ramach podziału (akcje podziałowe) będzie mieścił się w przedziale 0,46-0,35 akcji podziałowej za każdą akcję Banku BPH. (PAP)

mj/ map/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~mike
Goldman Sachs International i J.P. Morgan Securities - już brzmi podejrzanie!
~Domin
4,3 miliona potrzeba emigrantów by utrzymać głodowe pensje a jak nie to trzeba będzie podnieść stawki co może spowodować że Panowie swoich niewolników z zachodniej UE mogą się buntować

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki