PKO BP świętuje lokatą 100-lecie niepodległości

Na blisko miesiąc przed 100-letnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości do oferty produktów depozytowych PKO Banku Polskiego dołączyła Lokata Niepodległościowa. Jej parametry zostały dobrane nieprzypadkowo – okres trwania lokaty oraz oprocentowanie są ściśle związane ze świętem narodowym.

PKO BP świętuje lokatą 100-lecie niepodległości
PKO BP świętuje lokatą 100-lecie niepodległości (fot. Jaap Arriens / FORUM)

Lokata Niepodległościowa to promocyjna oferta PKO Banku Polskiego. Zarówno stawka, jak i długość terminu zapadalności lokaty przywodzą na myśl silne skojarzenia z tegoroczną, okrągłą rocznicą. W zamian za przekazanie bankowi oszczędności można otrzymać oprocentowanie w wysokości 1,918 proc. w skali roku, a rozstanie ze zgromadzonymi środkami trwa 100 dni. Oferta posiada dodatkowy warunek, którym jest wpłata nowych środków. Skorzystać z niej można do 30 listopada 2018 r.

Choć depozytowi towarzyszy hasło „Taka lokata zdarza się raz na sto lat”, to stawka, którą jest objęta, jest niewiele wyższa od standardowej oferty banku. Wpłacając środki na podobny produkt – 3-miesięczną lokatę na nowe środki – można otrzymać o 0,118 pp. mniej, czyli 1,80 proc. w stosunku rocznym, o ile otworzy się ją przez bankowość internetową lub mobilną. Różnica jest bardziej zauważalna w przypadku złożenia wniosku przez infolinię lub w oddziale i wynosi 0,418 pp. Z kolei najwyżej oprocentowane lokaty kwartalne oferują obecnie do 4 proc. w skali roku

Wprowadzanie produktów bankowych związanych z konkretnymi wydarzeniami czy rozgrywkami sportowymi to nic nowego. Dobrym przykładem była specjalna oferta banków przygotowana na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2016 r.

MDe 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 wwff

A ja przez 100 dni poszczę od alkoholu. Słowo, ani kropli od 1 sierpnia - miesiąca trzeźwości.

! Odpowiedz
39 6 kaczka-po-smolensku

wszystkie lokaty są dla idiotów jak inwestować to tylko w forex ,giełdę (tylko nie polską ,większa płyność jest w bangladeszu) no i oczywiście w super kurs jak zostać milionerem w rok za jedyne 9999zł + wat

! Odpowiedz
0 32 hipotetyk

Poproszę o lokatę z oprocentowaniem za ostatnie 100 lat :)

! Odpowiedz
3 28 search

Chuck norris by sie na nia zalapal na bank

! Odpowiedz
11 4 konfidel

Ile w rzeczywistości ona wynosi skoro 100dni przetrzymać?

! Odpowiedz
10 93 sztos1

" W zamian za przekazanie bankowi oszczędności można otrzymać oprocentowanie w wysokości 1,918 proc. w skali roku, a rozstanie ze zgromadzonymi środkami trwa 100 dni " . To skandal , jakiś ponury żart i nie tylko robienie z suwerena tego co powiedział KURSKI I MORAWIECKI ale opluwanie tej rocznicy . Ciekawe ile kasy zgarnął pomysłodawca tego gniota.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 66 wizytator

Te oprocentowanie obraża inteligencje nawet tych poniżej średniej.

! Odpowiedz
10 3 mirekb215

Jaki skandal. Jest to lokata 3miesieczna. redaktor żle to ujął, przedstawił

! Odpowiedz
0 15 sztos1 odpowiada mirekb215

albo nie rozumiesz tego co czytasz albo rżniesz głupa

! Odpowiedz
1 23 verthq odpowiada mirekb215

Lokata nie jest 3-miesięczna tylko 100-dniowa. Oprocentowanie to nieśmieszny żart.
Lokata dla idiotów biorąc pod uwagę co jest dostępne u konkurencji

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne