REKLAMA

PGO zlikwiduje oddział w Stalowej Woli

2020-09-22 10:52
publikacja
2020-09-22 10:52
fot. Motortion Films / Shutterstock

PGO zdecydowało o skoncentrowaniu produkcji odlewów staliwnych w Pioma-Odlewnia oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz wygaszeniu produkcji i likwidacji oddziału w Stalowej Woli - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że przewidywane koszty likwidacji oddziału w Stalowej Woli w latach 2020-2021 szacuje na ok. 4,7 mln zł, a 126 pracowników tego oddziału objętych zostanie procedurą zwolnień grupowych.

"Konieczność przeprowadzenia reorganizacji w zakresie segmentu staliwa została podyktowana aktualną sytuacją gospodarczą i wynikającą z niej potrzebą dokonania zmian w zakresie zarządzania oraz wewnętrznej organizacji pracy, które mają poprawić sytuację emitenta i zapobiec w kolejnych okresach generowaniu strat" - napisano w komunikacie.

"Dodatkowo analiza sytuacji bieżącej wykazuje, że krótko-, średnio- i długoterminowo brak jest perspektyw wzrostu ilości zamówień dla produkcji staliwa dla branży górniczej, której udział w strukturze sprzedaży w segmencie staliwa jest znaczący. Prognozy z branży górniczej wskazują na zbliżające się w kolejnych miesiącach dalsze redukcje zapotrzebowania" - dodano. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki