REKLAMA

Owsiak: Zadeklarowałem ministrowi wsparcie w walce z COVID-19

2021-02-02 20:39
publikacja
2021-02-02 20:39
Owsiak: Zadeklarowałem ministrowi wsparcie w walce z COVID-19
Owsiak: Zadeklarowałem ministrowi wsparcie w walce z COVID-19
fot. Michał Dyjuk / / FORUM

Spotkałem się z ministrem zdrowia, zadeklarowałem wsparcie w walce z COVID-19. Gdyby była komercyjna możliwość zdobycia szczepionek, to myślę, że Fundacja by je kupiła, np. dla nauczycieli – powiedział we wtorek szef WOŚP Jerzy Owsiak.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 31 stycznia. Deklarowana kwota zbiórki to 127 495 626 zł. Nie jest to wynik ostateczny, m.in. dlatego, że wciąż trwają aukcje internetowe, można też wpłacać na konto. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Owsiak, pytany we wtorek w TVN24, "czy nie miał pokusy, by przeznaczyć zbiórkę w dobie pandemii na coś związanego z COVID-19, i czy ponawia propozycję pomocy przy szczepieniu Polaków", odparł, że "zwrócił się z taką propozycją do ministra zdrowia".

"Spotkaliśmy się z nim na tydzień chyba przed finałem. Byłem ja i moja żona. Rozmawialiśmy, to była bardzo miła, bardzo rzeczowa rozmowa" – relacjonował szef WOŚP.

Przekazał, że zadeklarował "wszystkie ręce na pokład". "Możemy pomóc. Problem jest w tym, że szczepionek nie ma. (…) Gdyby była komercyjna możliwość zdobycia szczepionek, to myślę, że tak, Fundacja by je kupiła, chociażby po to, by zaszczepić wszystkich nauczycieli, którzy są na pierwszej linii frontu" – powiedział.

Na uwagę prowadzącej, że nauczyciele mają być zaszczepieni, gdy pojawi się preparat firmy AstraZeneca, Jerzy Owsiak powiedział, że "jeżeli jest takie rozwiązanie, to super". "Jesteśmy gotowi. Życie pisze scenariusz. (…) Jeżeli się okaże, że nasza pomoc jest potrzebna, to oczywiście będziemy reagowali" – dodał. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jacyna2017
Miło jak ludzie potrafią rozmawiać rzeczowo mimo różnicy poglądów jak pisze p Jurek, bez oskarżania o 'faszyzm, fobie', zastraszania i niszczenia wolności słowa, co niestety przez p Lempart i skrajną lewicę weszło do naszego życia. Czas opowiedzieć się za normalnością lub fanatyzmem!
darius19
po prostu pomaga - znacie to słowo
samsza
Jerzy Owsiak na prezydenta! Skoro wytłumaczył kobietom (tym co tylko one o tym mogą decydować) co to jest aborcja i nic, to jest w stanie rozruszać niemrawą opozycję. Nawet flegmatyczny KK z PSL stanie się na powrót tygrysem.
samsza
A Paweł Tanajno twierdzi, że przedsiębiorcy chcą na premiera nawet Marię Lempart

https://youtu.be/M2hqx8uiSpM?t=858
petrolnuts
Pięknie! WOŚP zagrał dla PISu.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki