REKLAMA

Podczas 29. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę

2021-01-31 07:01, akt.2021-02-01 16:55
publikacja
2021-01-31 07:01
aktualizacja
2021-02-01 16:55
Podczas 29. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę
Podczas 29. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FotoNews

Finał kończymy z wynikiem 127 495 626 zł - poinformowała fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilka minut po północy w poniedziałek. "Było radośnie, pięknie i najważniejsze: byliśmy razem!" - podkreślono.

Fundacja WOŚP poinformowała, że deklarowana kwota na zakończenie finału to 127 495 626 zł. Kwota ta pobiła ubiegłoroczny wynik, który był o ponad 12 mln zł mniejszy.

"To już koniec 29. Finału WOŚP! Było radośnie, pięknie i najważniejsze: byliśmy razem!" - napisano w mediach społecznościowych.

"Nie ma słów, które wyrażą naszą radość, wdzięczność i dumę. Dokonaliśmy dziś rzeczy wydawałoby się niemożliwej" - dodano.

Konferencja prasowa po #wosp2021

Jurek Owsiak podsumowuje 29. Finał WOŚP.

Posted by WOŚP on Monday, February 1, 2021

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

W ubiegłym roku Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto orkiestry łącznie prawie 187 milionów złotych.

Pierwotnie 29. Finał WOŚP miał się odbyć 10 stycznia, ale jego termin przesunięto o trzy tygodnie z uwagi na obostrzenia i COVID-19. Tegoroczna edycja WOŚP jest więc inna z uwagi na pandemię koronawirusa. Organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności, a większość wydarzeń przenieśli do Internetu.

W tegorocznym finale zarejestrowały się 1362 sztaby, a wśród nich aż 79 sztabów zagranicznych m.in. z: Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tanzanii, Australii, Norwegii, Francji, Rosji, Meksyku, Indonezji, Singapuru, Japonii, Wietnamu, a także z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Na ulicach polskich miast pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy zbierać będzie ok. 120 tys. wolontariuszy, którzy zostali wyposażeni w maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące. W tym roku nie będą oni jednak naklejać czerwonych serduszek darczyńcom, ale je rozdawać.

"Dzięki wielkie za to nasze, narodowe, orkiestrowe, pospolite ruszenie! A my zrobimy wszystko, aby efekty tego grania jak najszybciej zamienić w sprzęt i działania, które ratują zdrowie i życie Polaków! Razem jesteśmy niesamowicie skuteczni, niesamowicie silni!" - napisał szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Zbierane w tym roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy środki mają być przekazane na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to "Finał z głową". W związku z pandemią organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności, a większość wydarzeń przenieśli do internetu.

Od początku działalności na sprzęt i programy medyczne WOŚP zebrała 1 mld 330 mln zł.

autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ ros/ bap/ mmd/ rop/ mb/ api/ emb/ wdz/ wos/ ozk/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (112)

dodaj komentarz
demeryt_69
Reasumując: po 29 latach tego cyrku ludzie wciąż nie trybią jak są ładowani w butelkę - przykre!
pancerowany
Jakież to satysfakcjonujące... Każdy rekord zbiórek na WOŚ jest jak celny cios harpunem w cielsko "miłujących bliźniego" hipokrytów :)
To będzie piękny dzień !
demeryt_69
Do zobaczenia na Łutstok :)
darius19
skad u nas w narodzie tyle hejtu - WOSP dostaje kase wylacznie od darczyncow, rozlicza sie - ze wzgledu ze rzadzacy go nienawidza - co do grosza. W ty samym czasie rzad rozdaje (darowizny na instytucje koscielne, propagande, czy handlarza bronia, czy gwiazd disco polo itd.) pieniadze podatnikow - hejterow tez - I NIC. Nawet sie nie skad u nas w narodzie tyle hejtu - WOSP dostaje kase wylacznie od darczyncow, rozlicza sie - ze wzgledu ze rzadzacy go nienawidza - co do grosza. W ty samym czasie rzad rozdaje (darowizny na instytucje koscielne, propagande, czy handlarza bronia, czy gwiazd disco polo itd.) pieniadze podatnikow - hejterow tez - I NIC. Nawet sie nie zajakna. Zajecie dla psychologa spolecznego.
demeryt_69
Litości, wczoraj tow. Strzeżek spamował tu aż do 3:05 rano, a dzisiaj jego zmiennik zameldował się już o 4:57 - zaślepienie bez granic!
demeryt_69
Milioner; z zawodu witrażysta, a z zamiłowania 'filantrop' - sam bym tego nie wymyślił :)
demeryt_69 odpowiada (usunięty)
Wo ist unsere Empfänger?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: WOŚP

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki