REKLAMA

Od dziś dojechać koleją do warszawskiego lotniska

2012-06-01 12:35
publikacja
2012-06-01 12:35
Od dziś można koleją dojechać do warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina. Nowa linia łączy Okęcie z centrum miasta. Dzięki kolei podróż z Dworca Centralnego do lotniska zajmuje około 20 minut.

Część pociągów kursuje do Stadionu Narodowego. Połączenie zostało uruchomione specjalnie dla kibiców, którzy z lotniska mogą bezpośrednio dostać się na stadion.

Pierwsi pasażerowie dojeżdżający do lotniska byli bardzo zadowoleni.

Jednym z nich była też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak mówiła, połączenie kolejowe z lotniskiem to zawsze było jej marzenie. Jak dodaje, gdy pojechała do Chicago i zobaczyła centrum zarządzania kryzysowego chciała, żeby podobny ośrodek koordynacji pojawił się w Warszawie. Podobnie z linią lotniskową, każde duże miasto ma takie połączenie kolejowe i dlatego Gronkiewicz-Waltz uważała, że w stolicy jest to konieczne.

W pociągach są automaty z biletami. Zarząd Transportu Miejskiego zadbał także o podróżnych przyjeżdżających z zagranicy, w czasie mistrzostw pojawią się także automaty z instrukcjami w językach obcych - zapewnia dyrektor ZTM Leszek Ruta. Jeżeli ktoś pomyli się lub zapomni, może kupić bilet w pociągu. W czasie EURO 2012 w pociągach będą konduktorzy, którzy będą sprzedawać bilety, będą też automaty z instrukcją obsługi po rosyjsku.

Z lotniska odjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. W godzinach szczytu pociągi będą kursowały co 10 - 12 minut, poza godzinami szczytu co 15.IAR

Źródło:IAR
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki