REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Niespodziewany spadek we Francji: 100 kg złota ukrytych w całym domu

2016-11-22 18:23
publikacja
2016-11-22 18:23

Mieszkaniec Francji, który porządkował dom po zmarłym krewnym w Evreux w Normandii, dokonał tam niecodziennego znaleziska - 100 kilogramów złota ukrytego w różnych zakamarkach posiadłości - poinformowały we wtorek francuskie media.

fot. / / FORUM

Wezwany do wyceny nieruchomości przedstawiciel domu aukcyjnego Nicolas Fierfort opowiedział, że na miejscu znaleziono m.in. 5 tys. złotych monet, kilka mniejszych sztabek ważących po kilogramie, a nawet dwie 12-kilogramowe sztabki. Jak relacjonował, skarb był "wyjątkowo przemyślnie ukryty" - przytwierdzony do mebli, pod stosami bielizny, schowany za boazerią, w łazience, a nawet w skrzynce z butelką whisky.

Wartość znaleziska oszacowano na 3,5 mln euro. Co więcej, złoto zostało kupione legalnie w latach 50. i 60., na wszystko są stosowne certyfikaty - podała agencja AFP.

Złoto zostało sprzedane francuskim i zagranicznym nabywcom przez dom aukcyjny w Evreux na przełomie października i listopada.

Media odnotowują, że poza spadkobiercą na krociowe zyski może liczyć też francuski fiskus, przy podatku od spadku sięgającym 45 proc. (PAP)

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

ksaj/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Waldek
Jednym słowem jak kupię złoto i będę chciał je dać w spadku to spadkobiercy muszą udowodnić że kupiłem legalnie, a i tak połowę z tego wezmą nieroby urzędasy . Żałosna komuna. Nie dziwota że desperaci jeżdżą ciężarówkami po bulwarach :)
~jerzy
Dlatego kupujesz monety bez podawania nazwiska i dajesz komu chcesz a on po jednej sprzedaje.
~Eskimos
Patrząc na komentarze dochodzę do wniosku, że jednak nikomu nie przyszła do głowy prosta mysl.
Wiemy o 100 kg, a może jest 200 albo 300.
Spadkobierca nie mógł zacząć sypać kasą, bo francuski fiskus przywala się do transakcji powyżej 1000 euro.
~s2123
45 procent podatku. Ja nawet bym sie nie przyznal do 100 bo to zlodziejstwo
~hm
Sprzedał całe złoto w zamian za euro. Krewny się w grobie przewraca.
~Ron2000
Zyta Gilowska - historia ją doceni, Belkę, Modzelewskiego i innych co podnosili podatki pozbawić emerytur, obywatelstwa polskiego i całego majątku!
~xyz
A u nas świętej pamięci pani premier profesor doktor habilitowany Zyta Gilowska zniosła podatek od spadków :-)

DZIĘKUJEMY!!!
~Edek
To było za PISu. dla przypomnienia.
~dav
Podatek od spadków istnieje. Dzięki Korwinowi miałem przyjemność go zapłacić, bo "mówił że PIS zniósł". Haczyk tkwi w 6 miesięcznym okresie , gdzie obowiązuje druk SD-Z2, który trzeba przynieść w zębach do skarbówki. Jak nie przyniesiesz - promocja znika, wchodzisz w zasady ogólne czyli druk SD-3 i płacisz podatek od spadku Podatek od spadków istnieje. Dzięki Korwinowi miałem przyjemność go zapłacić, bo "mówił że PIS zniósł". Haczyk tkwi w 6 miesięcznym okresie , gdzie obowiązuje druk SD-Z2, który trzeba przynieść w zębach do skarbówki. Jak nie przyniesiesz - promocja znika, wchodzisz w zasady ogólne czyli druk SD-3 i płacisz podatek od spadku według stawek. Promocja i tak się tyczy najbliższych , a nie np. cioci z ameryki piszącej testament.

Powiązane: Francja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki