REKLAMA

Niedzielski: Z całą pewnością można już powiedzieć, że III fala pandemii słabnie

2021-04-22 20:17
publikacja
2021-04-22 20:17
fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Z całą pewnością można już powiedzieć, że III fala pandemii słabnie, choć liczba zgonów nadal jest na wysokim poziomie – ocenił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Szczyty III fali dla zakażeń, hospitalizacji i zgonów następowały po sobie w odstępach około tygodnia. Z całą pewnością można już powiedzieć, że III fala słabnie we wszystkich trzech zakresach, choć liczba zgonów nadal jest na wysokim poziomie" – napisał na Twitterze Niedzielski, załączając wykres pokazujący liczbę hospitalizacji, zakażeń i zgonów.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że wykryto 12 762 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a 694 chorych zmarło.

Zestawienia opublikowane przez resort pokazały, że w szpitalach przebywa 29 831 chorych z COVID-19. Pod respiratorami jest 3229 pacjentów.

Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie u 2 731 256 osób, z których 64 168 zmarło.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
eagleeye
Prorok normalnie.Wszak szykują się przyspieszone wybory parlamentarne to zaczyna się wygadywanie różnych głupot.

Cóz drugi raz już nikt się nie nabierze no chyba jedynie Ci którzy otrzymali PREPARAT MEDYCZNY w EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM bo oni po dwóch dawkach będą już mieli logiczne myślenie
Prorok normalnie.Wszak szykują się przyspieszone wybory parlamentarne to zaczyna się wygadywanie różnych głupot.

Cóz drugi raz już nikt się nie nabierze no chyba jedynie Ci którzy otrzymali PREPARAT MEDYCZNY w EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM bo oni po dwóch dawkach będą już mieli logiczne myślenie WYŁĄCZONE
jpelerj
I dlatego Czarnek zadba o wzrosty zachorowań, wysyłając dzieci do szkół. Patologia władzy.
lorelie
dlaczego bardzo bogate Belgia i UK mają dużo więcej zgonów na mln mieszkańców niż biedna Polska? przecież oni mieli nieograniczony dostęp do szczepionek a my nie dostaliśmy ich wystarczającej ilości do tej pory.
jpelerj
A gdzie ten rząd i prezydent, co miał obiecane szczepionki od USA? Bez unijnej łaski nic nie mogą zrobić? Nawet kraje V4 kupiły szczepionki poza unią, a PIS nic? "Bo nie dostaliśmy wystarczającej ilości"? Żebrak nie wybrzydza i nie pyszczy, sympatyku jedynie słusznej partii. I doczytaj sobie o śmiertelności A gdzie ten rząd i prezydent, co miał obiecane szczepionki od USA? Bez unijnej łaski nic nie mogą zrobić? Nawet kraje V4 kupiły szczepionki poza unią, a PIS nic? "Bo nie dostaliśmy wystarczającej ilości"? Żebrak nie wybrzydza i nie pyszczy, sympatyku jedynie słusznej partii. I doczytaj sobie o śmiertelności - Polska stoi na podium światowym jeśli idzie o nadmiarowe zgony. Tu się rządowi PIS udało zaprzodować :-)))
jakal
Zajrzyj do statystyk - to nie boli - przegoniliśmy nawet Brazylię
karbinadel
A rząd słabnie razem z nią. Na PiS nie szczepią, ale ta zaraza też wkrótce minie
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki