Młode wilki w internecie, czyli 6 pomysłów na e-biznes

analityk Bankier.pl
Portal ułatwiający transport ludzi i przesyłek, platforma do prowadzenia czatu z wykorzystaniem geolokalizacji, narzędzie dla kół naukowych i uczelni, serwis dla rodziców, witryna dla pomysłodawców i wynalazców, system wspierający pozycjonowanie stron dziś w przeglądzie pomysłów na e-biznes w portalu Bankier.pl.

Portal Academio.pl dostarcza narzędzia do zarządzania wiedzą kół naukowych oraz oprogramowanie wspierające zarządzanie uczelniami. Witryna ułatwia organizację i pracę przez takie funkcjonalności jak: grupy dyskusyjne, forum, galerie, współdzielenie plików, rejestracja członków koła, wspólny kalendarz. Serwis umożliwia prezentację uczelni, dorobku kół naukowych oraz aktywności stowarzyszeń. Uczelnie, które wykupią abonament mają możliwość stworzenia i aktualizacji własnej strony w portalu. Portal działa w modelu “Software as a Service” (SaaS).
Serwis Yomoli.com oferuje nowe podejście do czatu internetowego – mówią jego pomysłodawcy. Wszystko za sprawą wykorzystania geolokalizacji, która pozwala rozmawiać ze sobą użytkownikom z tego samego rejonu. Wystarczy odwiedzić stronę, określić lokalizację i użytkownik jest widoczny dla pozostałych osób z okolicy. Dzięki temu może poznać swoich sąsiadów, z którymi do tej pory nie było okazji porozmawiać. - Dyskutuj z ludźmi z uczelni, kumplami z akademika czy osobami chodzącymi do tych samych pubów – zachęcają twórcy serwisu. Użytkownik ma także możliwość stworzenia własnego chata i budowy wokół niego społeczności.Na fali serwisów dla rodziców powstał projekt MojaBobostrona.pl Witryna umożliwia gromadzenie informacji o dziecku i dzielenie się nimi z najbliższymi członkami rodziny i przyjaciółmi. Użytkownicy mogą także korzystać z bazy wiedzy i praktycznych wskazówek dotyczących opieki nad małym dzieckiem. Portal daje też możliwość prowadzenia pamiętnika, gromadzenia zdjęć, filmów i nagrań dźwiękowych pociechy. Rodzic może również podyskutować na forum oraz wymienić się opinią ze specjalistami z dziedzin takich jak prawo, psychologia, dietetyka czy stylizacja.
Pomysłodawcy projektu Linkolo.pl oferują system umożliwiający umieszczanie linków bezpośrednio w treściach serwisów. Serwis ma wspierać działania firm zajmujących się pozycjonowaniem. Znając treści merytoryczne poszczególnych portali oraz ich cenniki, mogą oni wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie. Świadomość tego wymusza również na wydawcach odpowiednie wartościowanie swoich witryn, tak by spotkały się one z zainteresowaniem kupujących. Transakcje w linkolo.pl przeprowadzane są w formie przedpłat na konto. Gotówka wymieniana jest na punkty, którymi dysponuje w dowolny sposób pozycjoner. Właściciele witryny chcą zmienić podejście do całego zagadnienia SEO.Z kolei platforma PolskaProjektowa.pl to miejsce dla wynalazców i grup zawodowych związanych z obszarem innowacji. Witryna ma pomagać twórcom ciekawych idei i przekształcać ich pomysły w nowy produkt. Umieszczając ogłoszenie w serwisie można znaleźć osoby lub firmy zainteresowane współpracą. Baza firm i urzędów obejmuje kilkadziesiąt tysięcy rekordów. Ma to ułatwić znalezienie partnera do wspólnej realizacji projektu. - Nasz serwis podpowiada, co zrobić z pomysłem, by stał się produktem rynkowym – mówią jego właściciele.Myślisz o własnej firmie?

www.MamBiznes.pl

Ten portal dostarczy Ci bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy.

 

 
Ostatnim prezentowanym dziś startupem jest projekt Ecokurierzy.pl. Portal ma ułatwić transport ludzi i przesyłek. Twórcy witryny stawiają sobie cel łączenia ludzi chcących coś wysłać z tymi, którzy mogą im w tym pomóc. Dzięki serwisowi transport ma być tańszy, szybszy, bezpieczniejszy - zapewniają pomysłodawcy. Ecokurierzy.pl to także promocja nowego sposobu podróżowania. Użytkownicy mogą oferować wolne miejsca w samochodzie jadącym w tym samym kierunku.Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl