REKLAMA

Milion dolarów za zaszczepienie się przeciw COVID-19. "To była szalona noc"

2021-05-29 08:00
publikacja
2021-05-29 08:00
Milion dolarów za zaszczepienie się przeciw COVID-19. "To była szalona noc"
Milion dolarów za zaszczepienie się przeciw COVID-19. "To była szalona noc"
fot. phanurak rubpol / / Shutterstock

Młoda kobieta z Ohio jest pierwszą osobą w tym amerykańskim stanie, która wygrała milion dolarów na loterii stworzonej w celu zachęcania mieszkańców, by szczepili się przeciw COVID-19. Zwyciężczyni zamierza przeznaczyć część kwoty na cele charytatywne.

22-letnia Abbigail Bugenske powiedziała w czwartek, że mimo wygranej nie planuje rzucać swojej pracy, którą lubi i ma zamiar przekazać część wygranej na dobroczynność.

"Byłam całkowicie zaskoczona, kiedy dostałam telefon. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. To była szalona noc" – cytuje zwyciężczynię lokalna stacja WLWT-5 w Cincinnati.

Z gratulacjami zatelefonował do Bugenske gubernator Ohio Mike DeWine. "Zadzwonić do kogoś i powiedzieć, że wygrał milion dolarów to wspaniała rzecz" – przyznał.

22-latka skończyła niedawno college i pracuje dla firmy GE Aviation. Jednocześnie podjęła studia magisterskie na Uniwersytecie Stanowym Ohio, gdzie wybrała kierunek inżynieria lotnicza i kosmiczna.

Bugenske jechała z okolic Cincinnati do domu swoich rodziców w okolicach Cleveland, kiedy dowiedziała się o wygranej w loterii Vax-a-Million.

"Krzyczałam i moi rodzice myśleli, że coś jest nie tak. (…) A kiedy wykrztusiłam, że wygrałam milion dolarów, będę milionerką, zanim naprawdę zaczęłam świrować, powiedzieli mi, żebym się uspokoiła i upewniła, że to nie był żart" – opowiadała.

Loterie i inne formy zachęcania ludzi do szczepień wprowadzają różne amerykańskie stany, ponieważ liczba mieszkańców USA w wieku 16 lat i starszych przyjmujących preparat przeciwko koronawirusowi gwałtownie spadała od początku kwietnia.

Według danych CNN zainteresowanie szczepieniem przeciwko COVID-19 wzrosło jednak zaraz po tym, kiedy dwa tygodnie temu dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dr Rochelle Walensky ogłosiła nowe przepisy znoszące w większości przypadków obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez zaszczepionych.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
3456
podstawiona nawet głupi by się domyślił ale loteria,śmiechu warte.
samsza
Ziemkiewicz trafnie napisał, szanse na milion czy zakrzepicę po szczepionce, mniej więcej takie same...
taki-ktos-jak-ja
Wg mnie, na zakrzepicę jednak większe.
trollmaster odpowiada (usunięty)
odezwał się oświecony, światłem telewizora oczywiście.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki