REKLAMA

Burry ostrzega przed kolejnym krachem i sprzedaje wszystkie akcje, z jednym wyjątkiem

2022-08-18 02:19
publikacja
2022-08-18 02:19
Burry ostrzega przed kolejnym krachem i sprzedaje wszystkie akcje, z jednym wyjątkiem
Burry ostrzega przed kolejnym krachem i sprzedaje wszystkie akcje, z jednym wyjątkiem
fot. Salov Evgeniy / / Shutterstock

Michael Burry, amerykanski inwestor, który w 2007 roku zasłynął jako nonkonformista, gdy wbrew większości graczy na Wall Street rozpoznał i zainwestował w zbliżającą się zapaść na rynku nieruchomości, postanowił sprzedać wszystkie swoje akcje, z wyjątkiem papierów amerykańskiej korporacji zajmującej się inwestycjami w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego - poinformował w środowym wydaniu portal niemieckiego dziennika ekonomicznego "Handelsblatt"

Burry, znany szerszej publiczności z filmu "The Big Short", który przewidział finansowe tsunami i zarobił setki milionów dolarów w wyniku pęknięcia bańki spekulacyjnej na amerykańskim rynku nieruchomości po raz kolejny działa wbrew nastrojom na Wall Street.

Jak zaznacza "Handelsblatt" mimo że amerykański indeks technologiczny Nasdaq odbił się prawie o 24 procent od swojego najniższego poziomu w tym roku, to jednak Burry ostrzega przed fałszywymi sygnałami i dopasowuje swój portfel akcji.

Wynika to jasno z dokumentów należącego do Burry'ego funduszu hedgingowego Scion Asset Management, jakie musi on składać co kwartał przed Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a które zostały opublikowane w poniedziałek wieczorem. Przedstawione dane odzwierciedlają stan na koniec czerwca.

Z dokumentów wynika, że inwestor sprzedał wszystkie swoje udziały w spółce matce Facebooka - Meta, spółce Alphabet, która jest właścicielem Googla oraz portalu turystycznym Booking. Inwestycje w tych firmach Berry dokonał zaledwie trzy miesiące temu - przypomina "Handelsblatt".

Ponadto Burry zamknął swoje pozycje w Apple, gdzie postawił na spadające ceny akcji koncernu. Dokumentacja przedstawiona amerykańskiemu regulatorowi jest długa, Burry wyszedł również z firmy farmaceutycznej Bristol-Myers Squibb, ubezpieczyciela Cigna, międzynarodowej firmy zajmująca się technologią finansów Global Payments, amerykańskich firm medialnych Warner Bros Discovery i Nexstar Media Group, a także firmy zajmującej się gazem ziemnym Ovintiv, jak również amerykańskiego detalisty Sportman's Warehouse oraz spółki macierzystej Opla - Stellantis - wylicza "Handelsblatt".

Bankier.pl

Mimo że część z tych spółek w międzyczasie zanotowała wzrost wartości na giełdach, to jednak Burry nie ufa tym ruchom, co można zauważyć po szeregu tweetów, które opublikował w ostatnich dniach i od tego czasu ponownie usunął - to powtarzające się zachowanie Burrego, nigdy nie wyjaśnił sam, dlaczego usuwa swoje wpisy - wyjaśnia niemiecki dziennik.

W odniesieniu do hossy na amerykańskich rynkach akcji napisał: "Czy Nasdaq jest rynkiem byka, ponieważ znajduje się 20 procent powyżej swojego minimum? Kto wymyśla takie rzeczy? Nasdaq zrobił to siedem razy od 2000 roku, zanim spadł o 78 procent do najniższego poziomu z 2002 roku."

Jak przypomina "Handelsblatt", Burry, który przynajmniej od roku 2007 roku ma opinie kultowego inwestora na Wall Street, ma tendencje do bycia nieco przedwczesnym w swoich przewidywaniach, to jednak już w listopadzie zeszłego roku ostrzegał przed zbliżającą się wyprzedażą na giełdach, a w spółki obronne wszedł jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie.

Portfel Burry'ego jest uważnie obserwowany na Wall Street, a z dokumentów przedstawionych SEC wynika, że jedyną spółką, w którą inwestował przewidywalny Amerykanin była firma Geo Group, która inwestuje w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego w Ameryce Północnej, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii. Burry posiadał, w momencie tworzenia raportu dla SEC 500 tys. akcji tej firmy o wartości 3,3 mln. dolarów. Po wpisie inwestora na Twitterze akcje firmy wzrosły w poniedziałek o prawie dziesięć procent.(PAP)

mma/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (34)

dodaj komentarz
keaman
Co do usuwanych tweetów, to idę o zakład, że jest autystykiem. Jest nadwrażliwy.
keaman
Coś w tym jest. Google mówi o laniu się krwi na ulicach do swoich pracowników, jak nie zwiększą wydajności. Wix już zaczął zwalniać.
prezestak
Juz burego raz wyśmiewali.
aszkenazyjski
Burry, Bury to burak z PSL z zarzutami.
bha
Obudzili się co niektórzy z letargu krótkowidztwa mamomowego i jej zysków??Cóż... Krach to tylko kwestia wcale nie odległego czasu. Jeśli zadłuża się od lat nieodpowiedzialne, bezmyślnie kraje, państwa po uszy codziennie!!!, jeśli tworzy się globalny sterowalny furtkowo sznurkowy wciąż i wciąż nienasycony, zachłanny bez umiaru rynek,Obudzili się co niektórzy z letargu krótkowidztwa mamomowego i jej zysków??Cóż... Krach to tylko kwestia wcale nie odległego czasu. Jeśli zadłuża się od lat nieodpowiedzialne, bezmyślnie kraje, państwa po uszy codziennie!!!, jeśli tworzy się globalny sterowalny furtkowo sznurkowy wciąż i wciąż nienasycony, zachłanny bez umiaru rynek, jeśli tworzy się coraz większą inflację bo sama z księżyca nie spadła szczególnie na wewnętrznych rynkach w detalu, tam gdzie większość ludzi robi codziennie zakupy, jeśli coraz mocniej i mocniej na elastycznych do bólu na epicką skalę rynkach pracy, zatrudniania w ogromie branż i zawodów wyzyskuje się i żeruje latami najtaniej jak się tylko da i uda na pracy ludzkiej to jaka może być dobra dalszą perspektywa rozwoju dla świata nikła pozorna. Niestety marazm kryzys, krach, bessa długotrwała przy coraz większym krótkowidztwie nienasyconej bezwzględnej zachłanności nie tylko tej rynkowej oraz zadłużania wszystkiego co się da po uszy na wieki wieków do spłat wielu, wielu etc. pokoleń to tylko kwestia czasu!!!. Niestety bliżej już niż dalej! .
trolley odpowiada (usunięty)
No mozna zostac jak ty czołowym PISuarowcem i wtedy i pieniążki z publicznego koryta i apanaże na koszt Polaków wszelkie itd itp hehe. No ale nie każdemu brak kręgosłupa moralnego więc nie każdy tak może.
prs odpowiada trolley
Nie pisz bzdur o bezargumentowych "kregoslupach" lewackiej trolni w stylu "pis zly", bo cie śmiechem zabije..

Publiczne kremlowskie koryto sam doisz..
więc nie pier....

W razie potrzeby jadę z pisem ile wlezie - bo?..
Bo moge, lol..

Tobie, bidoku - "nie pozwono" objezdzac gazpjutinowskiego kremla..
trolley odpowiada prs
Jesteś idealnym PISuarowcem :) O czerpaniu z kremlowskiego koryta to raczej o was więc sam nie prdl. Ciekawe rzeczy mówią o twoich pisowcach z czasów okrągłego stołu hehe. Przyjemnie pomyśleć że czas waszych rządów to już w tygodniach a nie miesiącach się liczy :)
prs odpowiada trolley
To te wlasnie "argumenty z d.py", wyzwiska typowe dla lewej strony..
Zero pomysłów..idei, rozmow na poziomie..

PiS rozjedzie was jak.. walec..

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki