REKLAMA

Media: starcia indyjsko-chińskie na spornej granicy w Himalajach

2021-01-25 08:07
publikacja
2021-01-25 08:07
fot. Daniel Prudek / Shutterstock

Wojska Indii i Chin starły się w zeszłym tygodniu na spornej granicy między tymi państwami w Himalajach - poinformowały w poniedziałek indyjskie media i źródła wojskowe. W walkach ranni zostali żołnierze obu stron.

Do starcia doszło na przełęczy Nathu La w indyjskim stanie Sikkim - relacjonuje AFP powołując się na źródła w indyjskiej armii.

Telewizja India Today donosi, że w potyczce zostało rannych 20 żołnierzy chińskich i czterech indyjskich. Informatorzy stacji przekazali, że Chińczycy próbowali przejść na tereny kontrolowane przez wojska indyjskie, ale zostali odparci.

Sytuacja na terenie, gdzie doszło do starcia jest napięta, ale stabilna - informuje India Today.

Do śmiertelnych starć na spornej granicy indyjsko-chińskiej dochodziło w zeszłym roku. Walki toczyły się głównie w położonym bardziej na zachód regionie Ladakhu, ale również w okolicach Nathu La. Apogeum stanowiła potyczka z 15 czerwca 2020 roku, w której zginęło 20 żołnierzy indyjskich. Pojawiły się także informacje o stratach po stronie chińskiej, ale nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Spór terytorialny pomiędzy dwoma azjatyckimi mocarstwami nuklearnymi toczy się od dziesięcioleci. Granica między Indiami i Chinami jest silnie zmilitaryzowana. (PAP)

adj/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki