Mazowieckie: KAS i policja zabezpieczyły ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum

Ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum oraz m.in. 3,7 tys. opakowań innych kosmetyków zabezpieczyli we wspólnej akcji w powiecie piaseczyńskim (Mazowieckie) funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci. Wartość rynkowa takich oryginalnych produktów, to ok. 20 mln zł.

(ingimage)

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i policjanci z Wołomina. To ich nie pierwsze takie wspólne działania.

Tym razem zatrzymano cztery osoby - dwie kobiety i dwóch mężczyzn - obywateli Ukrainy i Armenii, którym postawiono zarzuty związane z naruszeniem przepisów o własności przemysłowej - podały w piątek we wspólnym komunikacie obie służby.

Z ich ustaleń wynikało, że na jednej z prywatnych posesji w Lesznowoli (powiat piaseczyński) może znajdować się magazyn z hurtowymi ilościami kosmetyków nielegalnie oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów.

Mundurowi weszli do budynku, zaskakując na miejscu dwie osoby, sortujące i przygotowujące do wywozu kosmetyki. W drugim budynku na tej samej posesji odkryto kompletną, działającą linię produkcyjną do rozlewania perfum; przy niej zatrzymano dwie kolejne osoby.

Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli tam blisko 131 tys. sztuk podrabianych kosmetyków bezprawnie oznaczonych "znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej". Zabezpieczyli też perfumy w płynie w 48 plastikowych bańkach o pojemności ok. 20 litrów oraz szklane fiolki, nakrętki, etykiety i mechanizmy spryskiwaczy do butelek z perfumami.

Podobne działania policjanci i służby celno-skarbowe przeprowadziły też na innej posesji w tym samym powiecie piaseczyńskim. Tam w pomieszczeniach gospodarczych odkryli 27 tys. podrabianych perfum i 3,7 tys. sztuk innych kosmetyków.

Gdyby wszystkie te, zabezpieczone w obu miejscach, produkty były oryginalne, ich wartość rynkowa wynosiłaby ok. 20 mln zł - podały służby. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono blisko 33,4 tys. zł w gotówce, znalezione podczas przeszukań.

To kolejna taka akcja w województwie mazowieckim, przeprowadzona we współpracy podlaskich funkcjonariuszy KAS i wołomińskiej policji.

W listopadzie ub. roku tysiące opakowań podrabianych perfum, ale też lakiery, szminki, pudry i inne kosmetyki zabezpieczyli w Magdalence. Taki oryginalny towar wart byłby co najmniej 2,7 mln zł; zatrzymano wtedy dwie osoby.

W grudniu pod Nadarzynem w innym magazynie było blisko 9 tys. sztuk podrabianych perfum; wartość rynkowa takich oryginalnych produktów, to co najmniej 1,3 mln zł. Tu również zatrzymano dwie osoby pod zarzutem naruszenia przepisów o własności przemysłowej.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ jbp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl