Mazowieckie: KAS i policja zabezpieczyły ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum

Ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum oraz m.in. 3,7 tys. opakowań innych kosmetyków zabezpieczyli we wspólnej akcji w powiecie piaseczyńskim (Mazowieckie) funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci. Wartość rynkowa takich oryginalnych produktów, to ok. 20 mln zł.

(ingimage)

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i policjanci z Wołomina. To ich nie pierwsze takie wspólne działania.

Tym razem zatrzymano cztery osoby - dwie kobiety i dwóch mężczyzn - obywateli Ukrainy i Armenii, którym postawiono zarzuty związane z naruszeniem przepisów o własności przemysłowej - podały w piątek we wspólnym komunikacie obie służby.

Z ich ustaleń wynikało, że na jednej z prywatnych posesji w Lesznowoli (powiat piaseczyński) może znajdować się magazyn z hurtowymi ilościami kosmetyków nielegalnie oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów.

Mundurowi weszli do budynku, zaskakując na miejscu dwie osoby, sortujące i przygotowujące do wywozu kosmetyki. W drugim budynku na tej samej posesji odkryto kompletną, działającą linię produkcyjną do rozlewania perfum; przy niej zatrzymano dwie kolejne osoby.

Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli tam blisko 131 tys. sztuk podrabianych kosmetyków bezprawnie oznaczonych "znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej". Zabezpieczyli też perfumy w płynie w 48 plastikowych bańkach o pojemności ok. 20 litrów oraz szklane fiolki, nakrętki, etykiety i mechanizmy spryskiwaczy do butelek z perfumami.

Podobne działania policjanci i służby celno-skarbowe przeprowadziły też na innej posesji w tym samym powiecie piaseczyńskim. Tam w pomieszczeniach gospodarczych odkryli 27 tys. podrabianych perfum i 3,7 tys. sztuk innych kosmetyków.

Gdyby wszystkie te, zabezpieczone w obu miejscach, produkty były oryginalne, ich wartość rynkowa wynosiłaby ok. 20 mln zł - podały służby. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono blisko 33,4 tys. zł w gotówce, znalezione podczas przeszukań.

To kolejna taka akcja w województwie mazowieckim, przeprowadzona we współpracy podlaskich funkcjonariuszy KAS i wołomińskiej policji.

W listopadzie ub. roku tysiące opakowań podrabianych perfum, ale też lakiery, szminki, pudry i inne kosmetyki zabezpieczyli w Magdalence. Taki oryginalny towar wart byłby co najmniej 2,7 mln zł; zatrzymano wtedy dwie osoby.

W grudniu pod Nadarzynem w innym magazynie było blisko 9 tys. sztuk podrabianych perfum; wartość rynkowa takich oryginalnych produktów, to co najmniej 1,3 mln zł. Tu również zatrzymano dwie osoby pod zarzutem naruszenia przepisów o własności przemysłowej.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ jbp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.