MON zapowiada bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet

W 30 miastach Polski w najbliższym czasie mają się rozpocząć bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy wojskowi - zapowiedziało we wtorek MON.

          MON zapowiada bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet
MON zapowiada bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet (fot. Dariusz Gorajski / FORUM)

"Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej" poinformowało ministerstwo w komunikacie.

Projekt zaplanowano na okres od 19 listopada 2016 r. do 3 czerwca 2017 r. Jego inicjatorem jest szef MON Antoni Macierewicz. "Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony" zapowiada ministerstwo.

Zajęcia mają się odbywać w 30 garnizonach w Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu. Zajęcia mają trwać 90 minut (plus rozgrzewka) i będą się odbywały raz w miesiącu. Ich terminy zostały z góry wyznaczone, zwykle będą to pierwsze soboty w danym miesiącu.

Jak podaje MON, na pierwszych zajęciach instruktorzy zaprezentują kursantkom techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkolenia, m.in. jaką postawę przyjąć w razie agresji, jak uwolnić się z uchwytu, jak się bronić przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy w razie ataku kilku napastników. Całość zostanie uzupełniona rozgrzewką i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. "Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy" podało MON w komunikacie.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in. przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/. (PAP)

ral/ karo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~hm

Ciezko walczyc kobiecie z bandziorem "ktory chce zrobic krzywde" takie kursy nic nie dadza takie rzeczy to w serialach

! Odpowiedz
2 0 ~Olo

Trenerkami beda zapewne panie Pawlowicz i Kempa...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~Obserwator

A nie lepiej rozdać paralizatory. Taniej i skuteczniej. Taka kobieta idąc w niepewnym czasie trzymała by go sobie w ręku gotowy do użycia w każdej chwili. Paralizator powali nawet naćpanego lub pijanego.

! Odpowiedz
0 7 ~zzza

Paralizatory wychodzą taniej. Poza tym zarobili by producenci paralizatorów.

BTW. Czyżby szykowała się jakaś fala nielegalnych imigrantów z bliskiego wschodu ?

! Odpowiedz
1 5 ~glon

Ja bym dla pistolet albo kalacha, jest bardzo skuteczny, powali kazdego, przy tym zarobi lucznik w radomiu, zakaldy pogrzebowe, producenci trumien i ksiaza. Zus tez zyska bo nie bedzie musial oddawc juz wplaconych przez delikwenta skladek

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil