Leo Messi skazany na 21 miesięcy więzienia

2016-07-06 12:53
publikacja
2016-07-06 12:53

Leo Messi został skazany na 21 miesięcy więzienia za uchylanie się od płacenia podatków. Nie oznacza to jednak, że gwiazdor FC Barcelony trafi za kratki – informuje kataloński dziennik „El Periodico”.

/ fot. POOL / FORUM

Jak donosi dziennik, sąd w Barcelonie wymierzył Lionelowi Messiemu oraz jego ojcu Jorge karę 21 miesięcy pozbawienia wolności. Kara jest niższa od 24 miesięcy, wobec czego zgodnie z lokalnym prawem, nie oznacza obligatoryjnej odsiadki w więzieniu. Dodatkowo Leo Messi ma zapłacić karę w wysokości 2 mln euro, natomiast jego ojciec ma oddać 1,5 mln euro.

W 2007 roku Leo Messi przekazał prawa do swojego wizerunku zagranicznym firmom w Urugwaju i Belize - w krajach, w których z tego tytułu nie płaci się podatków. Dzięki temu zaoszczędził 4,1 mln euro. Przed ponad rokiem Jorge Messi - ojciec piłkarza - wziął całą winę na siebie i oddał urzędowi podatkowemu zatajoną sumę.

W trakcie składania zeznań argentyński piłkarz powiedział, że podpisywał dokumenty bez wnikania w ich treść, bo - jak stwierdził - ufa swojemu ojcu i prawnikom. Argentyński napastnik kilkakrotnie podkreślił, że jego zadaniem jest granie w piłkę. Powiedział, że nie zajmuje się robieniem interesów ani zarządzaniem majątkiem. Dodał też, że nie wiedział, iż łamie prawo.

Obu skazanym przysługuje możliwość odwołania się od wyroku.

/mż, IAR

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (49)

dodaj komentarz
~ocokaman
Ciekawe dlaczego w Hiszpanii ma za swój wizerunek podatki płacić? Przecież jest to obywatel Argentyny, więc wizerunek jest Argentyński nie Hiszpański?
~wla
bo jest hiszpańskim rezydentem podatkowym. Ukraińcy pracujący w Polsce mają się rozliczać przed polskim czy ukraińskim fiskusem?
~Kulfon69
No to zakład pracy powinien go zwolnić, chyba że Barcelona zatrudnia recydywistów.
~testowo
Został już kiedyś skazany za podobne przestępstwo? Jeśli nie, nie jest recydywistą.
~Tyle
A u nas PO zajumała kasę z OFE i nikt za to nie siedzi
~pik
Oj tam, oj tam. Też mi kara. Zarobił kilka miliardów, przecież podejmował ryzyko nie płacenia podatku. 21 miesięcy "odsiadki" której w rzeczywistości nie ma minie jak z płatka. To wszystko jest pro publica. A i tak podzielił się z kim trzeba.
~AlfonsoFerndandez
W Katalonii jest chyba 57% ostatni próg dochodówki, więc nie dziwne że kombinują. Chłopak nie chciał haraczu płacić, to go skazali. Mafia pewnie by mniej wzięła, niż państwo.
~gość
http://www.bankier.pl/wiadomosc/40-pracodawcow-dla-ktorych-warto-pracowac-7431254.html#dod_komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki