REKLAMA

Lentex rozpoczął negocjacje ws. sprzedaży ZCP zajmującej się produkcją wykładzin

2021-03-19 15:52
publikacja
2021-03-19 15:52
Lentex rozpoczął negocjacje ws. sprzedaży ZCP zajmującej się produkcją wykładzin
Lentex rozpoczął negocjacje ws. sprzedaży ZCP zajmującej się produkcją wykładzin
fot. Krystian Maj / / FORUM

Lentex rozpoczął negocjacje sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującej się produkcją elastycznych wykładzin podłogowych z PVC - podała spółka w komunikacie. Lentex podpisał z Beaulieu International Group deklarację zainteresowania o charakterze listu intencyjnego określającą podstawowe założenia transakcji sprzedaży.

"Proponowana, orientacyjna cena kupna (z założeniem zerowego poziomu zadłużenia i gotówki [debt-free/cash-free]) dla ZCP Wykładzin została ustalona w wysokości wartości wynoszącej 6 x średni wynik EBITDA ZCP Wykładzin z lat 2019-2020, powiększonej o wartość kapitału obrotowego netto, rozumianego jako wartość zapasów i należności minus zobowiązania, związane z działalnością Lentex w zakresie ZCP Wykładzin" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że podpisana deklaracja zainteresowania przewiduje przeprowadzenie przez Beaulieu International Group due diligence ZCP Wykładzin, którego pozytywny wynik jest jednym z warunków transakcji.

Realizacja transakcji będzie zależeć także m.in. od zawarcia umowy zobowiązującej do sprzedaży udziałów w spółce zależnej, do której wniesiona zostanie aportem ZCP Wykładzin.

"Spółka zobowiązuje się, iż tak długo jak strony deklaracji zainteresowania prowadzą w dobrej wierze negocjacje dot. ewentualnej transakcji, jednak nie dłużej niż przez okres sześciu miesięcy od dnia podpisania deklaracji zainteresowania, spółka nie przyjmie, nie będzie negocjować lub w żaden inny sposób realizować żadnych ofert sprzedaży lub kupna ZCP Wykładzin na rzecz podmiotu innego niż BIG" - napisano w komunikacie.

Dodano, że Beaulieu International Group zachowuje prawo do wycofania się z procesu nabycia w dowolnym czasie i na dowolnym etapie.

Lentex poinformował, że decyzja o przystąpieniu do negocjacji została podjęta, mając na uwadze realizację przyjętego w 2019 r. w ramach przeglądu opcji strategicznych modelu działania strategicznego, który zakładał koncentrację na segmencie włóknin jako kluczowym dla rozwoju grupy, a w zakresie pozostałych segmentów operacyjnych nie wykluczał podejmowania działań zmierzających do ich sprzedaży. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki