REKLAMA

Kurs euro dotarł do 4,50 zł. Złoty najsłabszy od maja

2020-09-22 09:33
publikacja
2020-09-22 09:33
fot. Silas Stein / Shutterstock

Stało się to, czego na gruncie analizy technicznej można się było obawiać od tygodnia. Kurs euro po wyłamaniu się z formacji trójkąta ruszył w górę i osiągnął linię 4,50 zł, meldując się na najwyższym poziomie od maja.

Równo tydzień temu napisaliśmy, że wzrost kursu euro „stanowi próbę wyjścia z rysowanej w ubiegłym tygodniu formacji trójkąta. Jeśli to wybicie się potwierdzi, to może nas czekać ruch w kierunku 4,50 zł za euro. Dziś ten scenariusz się zrealizował”.

/ Bankier.pl

We wtorek rano kurs euro wynosił 4,5099 zł i był o niemal dwa grosze wyższy niż dzień wcześniej. W poniedziałek europejska waluta podrożała o przeszło trzy grosze. W ten sposób kurs EUR/PLN znalazł się na najwyższym poziomie od 25 maja. Od początku września kurs euro wzrósł o 12 groszy.

Słabość złotego jest w znacznej mierze pochodną wzrostu awersji do ryzyka, jaka zwykle towarzyszy spadkom cen akcji na europejskich i amerykańskich giełdach. Ale złotego osłabiają też czynniki krajowe. Rada Polityki Pieniężnej i prezes NBP Adam Glapiński nieustannie przypominają, że zamierzają utrzymać politykę realnie ujemnych stóp procentowych i słabego złotego. Do tego doszła seria słabszych danych z polskiej gospodarki  oraz zawirowania w koalicji rządowej.

Mocno podrożały także pozostałe główne waluty. Za dolara amerykańskiego we wtorek rano trzeba było zapłacić 3,8473 zł, a więc o ponad trzy grosze więcej niż w poniedziałek i zarazem najwięcej od dwóch miesięcy.

Kurs franka szwajcarskiego po wzroście o 2,5 grosza wynosił 4,1960 zł i był najwyższy od 14 lipca. O 1,5 grosza umocnił się funt szterling, którego wyceniano na ponad 4,90 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
remo87
Normalka, jak wszystko przewalutowałem, to euro drożeje :-(
samsza
Polski PKB eksportem, a nie konsumpcją stoi, więc jak przychodzi 2 fala i zakłóca szlaki komunikacyjne, to musi to gdzieś wyjść.
vonmisses
To kłamstwo! Pani minister odpowiedziała pracodawcom, że to programy socjalne - 500+, 13-tki itd. - są "kołem zamachowym polskiej gospodarki"! Nic tylko podnieść je wszystkie x2 i już będziemy mlekiem i miodem płynącą krainą! Nie wiem, na co czekają? Nie chcą większego dobrobytu dla ludzi?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki