REKLAMA

Kurs euro w górę. Funt odrabia straty

2020-09-15 10:32
publikacja
2020-09-15 10:32
fot. Silas Stein / Shutterstock

Wtorkowy poranek przyniósł zdecydowany wzrost notowań euro, sugerujący wybicie górą z lokalnej formacji trójkąta, co rodzi ryzyko dalszych zwyżek. Straty z fatalnego poprzedniego  tygodnia odrabiał funt szterling.

O 10:33 kurs euro rósł o jeden grosz i wynosił 4,4524 zł. Ten umiarkowany ruch w górę może mieć jednak poważniejsze konsekwencje w następnych dniach. Stanowi bowiem próbę wyjścia z rysowanej w ubiegłym tygodniu formacji trójkąta. Jeśli to wybicie się potwierdzi, to może nas czekać ruch w kierunku 4,50 zł za euro.

/ Bankier.pl

- Krajowym wydarzeniem dnia jest bez wątpienia posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Trudno jednak sobie wyobrazić w świetle ostatnich wypowiedzi prezesa NBP, jak i danych makro, by Rada miała istotnie modyfikować swoją retorykę - napisali w porannym raporcie ekonomiści Banku Millennium.

Drugi dzień z rzędu rosły notowania brytyjskiego funta. We wtorek rano szterling drożał o ponad dwa grosze, osiągając cenę 4,8312 zł. Warto jednak przypomnieć, że w poprzednim tygodniu kurs szterlinga obniżył się o ok. 20 groszy pod wpływem niepewności związanych z brytyjsko-unijną umową handlową.

Za dolara amerykańskiego o poranku trzeba było zapłacić 3,7472 zł, a więc podobnie jak dzień wcześniej. Frank szwajcarski wyceniany był na 4,1353 zł, a więc o 1,5 grosza wyżej niż w poniedziałek wieczorem.

KK

Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki